Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yılda 10 bin trafik ölüsü, bilgisiz insanlar yaşam seviyemizi düşürüyor ve sadece laf üretiyoruz. Tüm amacımız, eğitim seviyesini anlamlı şekilde arttırmak olsa yaşam kalitemiz artmaz mı?

Ülke olarak herşeyimiz formalite fakat herşeye karşı çıkarız! Bilgisayar sertifikası ,ehliyet sınavları,formasyon eğitimi gibi eğitimler görürüz;amaç öğrenmek değil ha sadece sertifikayı almak!Düzenle
ya apartman yapılıyor..hani yangın merdiveni zorunlu ya,adam yangın merdivenini yaptığı yere kapı girişi yapmıyor abi ya!bu akdar da belli edilmez ki formalite olduğu!okullarda sozde proje yapılıyor..ezber! çoğu anlamsız! ..yapılandırmacı konferanslara bakıyorsun..gelen ağır toplar,fotolarda gorunmek için geliyorlar..festivallaer düzennleniyor,festival saatine kadar br gram iş yapmayan yoneticiler;gazetecilerle birlikte geliyor, fotolarını çekiliyorlar sonra gazetecilerle beraber donuyorlar!!!
 • Paylaş
4

Sevda, Yangın yönetmeliği hakkında ve nasıl uygulandığı hakkında bir şey bilmiyorsun sanırım arkadaşım. Zorunlu yangın merdiveni yapıldıysa yönetmelik dışına çıkamazsın. Aklına yatmayan söylediğin gibi yapılar varsa, şikayet et gereken yapılacaktır emin ol. Esnek davranan yöneticiler varsa onu bilemem ama yangın yönetmeliği konusunda asla esnek olunmuyor benim çevremde.

Cem Deyupoğulları, Bu ülke çok iyi bir yasa devletidir ama asla bir hukuk devleti değildir sevgili Sueno.Evet yönetmeliklerimiz var fakat maalesef denetim yapması gereken kişiler bazı sebeplerden ötürü göremeyebiliyor böyle durumları.Elbette şikayet ederek duyarlı davranmak bize düşüyor.

Sevda, Onlar göremiyorsa sen farkına varmışsan göstereceksin o zaman arkadaşım. Yasalar bunu belirlemiş. İşlemesini sağlamak tüm vatandaşların görevi.

Cem Deyupoğulları, Evet şikayetimizi esirgemiyoruz zaten.

Sertifikalar bir işe yaramaz ki...
 • Paylaş
Amacımız gerçekten 'eğitim' olsa hepimizin yaşam seviyesi artar..Ama sadece 'gerektiği' için alırız!!Böyle davrananları KINIYORUM!!
 • Paylaş
hepimiz yapmayız tabi
 • Paylaş
Çünkü kurallar vardır ve uygulamaya koymakta yetersizler vardır. İlk önce hayatın ve yaşamın kuralları vardır. Sonra Toplumun ve gereksinimlerin kuralları vardır ve en son olarak da kafamıza buyruk kendimizce kurallarımız vardır. Hayatın ilk kuralı yaşamak ve saygı duymaktır kendimize ve karşımızdakine. Toplumun ilk kuralı içerisinde bulunduğumuz ortamın yasal kurallarına uymaktır. Fakat tüm bunları hiçe sayarak kendi kafamıza buyruk kurallar koyarız örnek mi istanbul trafiği:)
 • Paylaş
Sen ne kadar iyi şoför olursan ol, sarhoşun biri gelip sana çarpar. Emniyet kemerini takarsın nizami gidersin ve alay konusu olursun. Fakat emniyet şeridinden gidenler sinyal vermeyenler makas atanlar çok doğal karşılanır!
 • Paylaş
1

Ahmet Balkaya, makas atanlar memlekette cesur olur

Bence eğitim şart, tabi bunu ehliyet kursuna hiç gitmeyip de parasını veren alır hesabına dönerse kazalar bitmez tükenmez,ayrıca alkol kullanma sertifikası da yok mu??Bak o eksik kalmış..
 • Paylaş
Zaten mesele burada amaç sertifikayı almak olmuş. Amaç araba kullanmak değil tabi bu genel olarak her alana yansıyor. Sadece trafikle kısıtlamamak lazım. Bence Sarhoş araba kullanananlar cinayete teşebbüsten kastten insan öldürmeye çalışmaktan yargılanmalıdır.
 • Paylaş
sertifika eğitim bunlar değil bence insanlar da karşılıklı saygı olmayınca istersen en eğitimli kişi olsun
 • Paylaş
aynen ama daha sıkı denetim birAz önlenebilir
 • Paylaş
peki çözümünüz nedir??
 • Paylaş
Haklısın ama bunun sebebi sadece bu deil gerekli yerlerde gerekli denetlemeler yapılırsa bu sorunu kısmen cozmek mumkun .) ve en onemlisi verilen egitim ve sertifıkanın anlamının sadece bir kagıt parcası deilde yasam ve hayat kalitesini arttırmak için verildiginiz yani hayatımızı kolaylastırması gerektiginin bilinci insanalrımıza dogru lanse edilmesi gerekmektedir.
 • Paylaş
öğretmeyi değil kısa yoldan köşe dönmeyi amaç edinmiş kişiler varken fikrinize katılıyorum ama birgün bunlarda aşılacak
 • Paylaş
Hocam,bütün iş eğitimden geçmiyormu sizce ? İlkokullardan belkide anaokullarından ve de aileden ...
 • Paylaş
Elbette..Bizim toplum,maalesef eğitimi dahi almayı bilmiyoruz!Ama tüketim çılgınlığının getirdiği acelecilik de var.insanlar o kadar hızlı yaşamaya çalışıyor ki maalesef geçtiği yollardaki mutlulukları göremiyor.Nerde otobusle an be an yolu izlemek;nerde uçağa binip direk sonuca ulaşmak!!mutluluk ,ona ulaşma yoludur aslında!..
 • Paylaş
Katılıyorum .)
 • Paylaş
ülkemizde bunlar sadece prosedür yani dostlar alışverişte görsün durumu
 • Paylaş
artar
 • Paylaş
bu ulkedemı fazla hayal kurmayalım
 • Paylaş
Adı LİSE olan bi adamın aristonun (socratta olabilir) okulundan ayrılarak kendi okulunu kurduğunu ve adını da okuluna verdiğini duyunca peki üniversite diye bi amca da var mı diye merak ettim doğrusu :) lakin şunu da söylemeden geçemeyeceğim eğitim cehaleti alır eşşeklik baki kalır :)
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1253 Görüntülenme17 Takipçi21 Yanıt

Konu Başlıkları