Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mesela,yüzleri hiç kızarmadan,"parasız eğitim" istiyor ve bunu bir "hak" olarak görüyorlar.Hocalar bunlara ders anlatacak, kütüphaneden yararlanacaklar... Yemek yiyecekler. Isınmak için doğalgaz, aydınlanmak için elektrik, temizlenmek için su kullanacaklar... Ancak hiç para vermeyecekler!

" T.C Anayasası Madde 42- Kimse, eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz " eğitim haktır zaten!
  • Paylaş
evet çünkü o çocukların aileleri devlete eşek yüküyle vergi ödüyor , bugün maaşımın %35 i benden kesiliyorsa benim çocuğuma da bu imkanı vermek zorundalar
  • Paylaş
eskiden de satılık kalemler vardı da, bu kadar suursuzlar yoktu... madem, oyle dagıtılan komure, buzdolabına da laf etsene. hamileysen orada işin ne başına bu gelir diyen zihniyetten ne beklenirççç
  • Paylaş
Hayatının her anında , her adımında fahiş vergiler veren ailelerin çocuklarımı utanmaz ve eğitim sonrası bu ülkeyi kalkındıran, o limitsiz vergileri bi ömür vermeye devam edecek bu insanlar mı riyakar....acırım haketmediğin köşene Emre Aköz, boşuna yer istila etme!.
  • Paylaş
Devletin görevlerine hiç girmeyeceğim. Para(vergi) veriyoruz üzerine eğitim alamıyoruz.4 cü ve 5. sınıfa gelmiş öğrenci okuma yazma bilmiyor.Gerisini siz düşünün...
  • Paylaş
Bunu yapan ülkeler var ama. Herkesten vergi alıcaksın her şeyden vergi alıcaksın ama eğitim hakkında her şeyden gene para istiyceksin bu da utanmazlık değil mi
  • Paylaş
yook parasız eğitim isteyenler biraz beklesinler yakında özel ünv devri başlıcak puanlar diplere düştü artık elini kolunu sallayan ünv.de ya sonra yakında kalite düşüp özel ünv de okumak zorunda kalacak yeni nesil abd vb ülkeler gibi orda sadece çok başarılılar devlet bursu ile okutulur.---kanıt mı 2 sene önceydi galiba tayyip baba dediki dersaneler özel okul gibi yapılansınlar uyardı alttan onları yani yakında derssanelerde kalkacak---parasız eğitim bekleyenler avuçlarını yalarlar.
  • Paylaş

Türkiye de eğitim parasız değildir. çocukları lise bitene kadar ota boka bulaşmadan adres belli olsun diye okulan gönderir aileler. okullarda da eğitim değildir amaç. maksat çocuklar okuldayken birşeylerle uğraşsın hır gür çıkarmasındır.

 

El yazısı bilmeyen öğretmenler ortaokullarda( 2.kademe) çocukların yazılı kağıtlarını okuyamadıkları için ( çünkü ilkokulda (1.kademe) öğreten öğretmende eğitimciden çok çocuk bakıcısı durumundadır adam gibi eğitemez çocuğu) öğrettiği sandığı şeyin cevabını cocuktan alamaz bile.

 

bizde öğretmenler çocuk bakıcı okullar ise bakım evi dir.

 

aksi halde bu kadar dershane olmadan cocuklarımız üniversitelere giriyor oluırdu değil mi?

 

dershaneye binlerce tl ödemeden eğitim almanız mümkün değilse türkiye de eğitim zaten ücretsiz değildir.

 

  • Paylaş
YÖK'den önce eğitim parasızdı bu ülkede. Ekonomi çok daha kötüydü ama yine de ülke yöneticileri akademisyen yetiştirerek bu ülkeye artı değer sağladıklarının bilincindelerdi. Şimdi G20'deyiz ama başta akademisyenleriyle mon cherler diye dalga geçen badem bıyıklı cahil güruhu var. 
Halk artık, eğitimin her zaman paralı olduğunu düşünüyor, çünkü başkasını görmemiş.
Ahkam kesen arkadaşlar lütfen şunu bir inceleyin ve ruhunuzun aynasına bakın, bir benzerlik görecek misiniz...

Düşünce

  • Paylaş
1

Redeye, Bu deneyi ben de çok ilgi çekici buluyorum.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

850 Görüntülenme11 Takipçi9 Yanıt

Konu Başlıkları