Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kablosuz modemle kablolu modem arası hız farkı var mıdır? Varsa ne kadardır?

Modem


Kablosuz olarak 100mbit hıza ulaşmanız mümkün olmuyor çünkü bilgisayarlardaki wireless alıcılarının desteklediği hızlar 100 mbit değil. Henüz birkaç yılda bu hızlara ulaşabilir oldu. Bilgisayarlarda bulunan alıcılar 802.11b 11 Mbit/s, 802.11g ve 802.11a 54 Mbit/s, 
 yeni nesil 802.11n 248 Mbit/s, desteklemektedir. Bu yüzden yüksek hızlarda kablo kullanımı tavsiye edilmekteydi ancak artık bu durum geçerliliğini yitirmiş gibi görünse de pratikte 100 mbit/s lik interneti dağıtınca  802.11n destekleyen alıcılar bile 90mbit hız bile görememektedirler.
Bu yüzden 10 mbit/s üzeri hıza sahipseniz performans düşüklüğü yaşamak istemiyorsanız kablolu interneti tavsiye ederim.
  • Paylaş
Arada sinyali bozacak - engelleyecek bir şey veya şifrenizi çözen bir sapığınız yoksa aynı hızda indirir :)
  • Paylaş
Cat 5 ve Cat 6 arası fark varsa kablolu kablosuz arası az da olsa vardır dıye dusunuyorum.Birde yüksek hızla 100mbit gibi internet kullanan biriyseniz(biliyorum su an için zor ama ben 100mbit kullanıyorum) daha belirgin olur sanırım. gerçi kablosuz tercih etmememin sebebleri modem ikide bir kontrol edilmek isteniyor,yok yaklaştın yok uzaklaştın çekti çekmedi. Birde sağlığa zararlı olması beni çok tedirgin ediyor,zaten telefon falan var o kdr radyasyon yorar diye dusunuyorum.
  • Paylaş
Mantıksal olarak olması gerekiyor
  • Paylaş
Uynudet'in kablosuz modemini kullanıyorum. Gayet memnunum.
  • Paylaş
Ben ikisini de kullandım bir fark göremedim.Varsa da kablolu olan çok az da olsa biraz daha hızlıdır sanırım çünkü Skype ya da Msn de görüntülü konuşma yaparken kablolu bir modem kullanarak konuşma hızınızı arttırabilirsiniz uyarısı veriyor..
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3047 Görüntülenme11 Takipçi6 Yanıt