Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bildiğiniz makas çeşitleri nelerdir?

Kullanıldıkları alanlara uygun olarak tasarlanmış o kadar çok makas çeşidi var ki...Düzenle
Giyotin makas, sol el makası, sağ el makası, kağıt makas, ağaç budama makası. İlk 3 tanesi makinecilikte kullanılan makastır. Diğerleri ise günlük hayata kullanılan makaslardır.
  • Paylaş
:) Şunu çok merak ediyorum bende bu soru meraktan mı , bilmediğinizden mi yoksa hadsizliğe meyliniz mi asıl sebep ?Sormuş olmak için sormak da seçenekleriniz arasında tabi
  • Paylaş
8

Gökhan Biçer, Hadsizliğe neden meylim olsun ki? Bunun hadlilik ya da hadsizlikle ne alâkası var kı?
Yoksa siz de 'trol'lerden biri misiniz?

Gökhan Biçer, Sormuş olmak için soru sormak ayrı bir konu. Yaşam koçu diye kendini tanıtan birisi herhalde karşısındakine ilk adımda böyle davranmaz, en azından başka insanlara örnek olmak adına.

Gökhan Biçer, Endüstride kullanılan metal kesme makinaları dahi 'makas' olarak adlandırılıyor, bildiğimiz iki uçlu makaslarla herhangi bir geometrik benzerliği olmamasına rağmen.
İstedim ki burada bu bilgileri toparlayalim.
Çünkü inploid, arama motorlarından farklı olarak, bilginin tasnifli bir şekilde kümelendiği mecra.
Yeri gelir, ödev yapacak olan; yeri gelir faydalanmak isteyen birisi buradan bir veri tabanı olarak istifade eder.

Ozlem Tunc, Bir yaşam koçuna makas çeşitlerini sormak tabi ki dikkat çekici birşey bunu kabul etmelisiniz. Ben davranuışımda bir art niyet beslemedim öncelikle bunu belirteyim . İnploid in amacını da işlevini de çok iyi biliyorum . Ben sorma nedeninizi merak ettim ve bunu size 3 aşamada yönelttim bunda bir sakınca görmüyorum . Bazı kişiler bazı kişilerin zekasını sınamak adına hi hadleri olmayarak bazı sorular yöneltebiliyor. Onlardan olabileceği ihtimalini de bu merkıma ekledim .Gerçekten bilgi amacıyla sorduğunuzu söylemeniz yeterli benim için tartışmak değil niyetim .

Ozlem Tunc, Sorunuza da şöyle cevap vereyim : MAKAS, kâğıt, kumaş, bez gibi ince şeyleri kesmeye yarayan, ortadan birbirine bir mille tutturulmuş iki bıçaktan oluşan, kesme aletidir. Kâğıt makası, kumaş makası, mum makası, dikiş makası, tırnak makası, teneke makası, biçki makası gibi birçok çeşitleri vardır. Demiryollarında, bir katarı bir hattan öbür hatta geçirmek için, rayları açıp kapayan düzene de makas denir.Ben bu konuda bu kadar bilgi sahibiyim hiç de araştırmadım doğrusu ..Umarım sizi memnun etmiştir bu cevap.

Gökhan Biçer, Inploid'de profillerimiz ve geçmişte ne yapıp ne yapmadığımız mevcut, tüm inploid kullanıcılarına açık. Paylaştığım linklerden, verdiğim cevaplardan, sorduğum sorulardan galiba insanların zekâlarını sınama niyetim olup olmadığı çıkarılabilir.

Bir kullanıcı hakkında merak ettiğiniz birşey varsa, O'na yönelik sorularınızı özel olarak, mesajlaşma yolu ile de sorma seçeneğiniz var.

Soru gayet basit bir soru. Bu konuda böyle davranmanıza gerek yok. Toplumun hassas olarak kabul ettiği şeyleri içine alan ya da görece olarak kişilerin değişik algılayabileceği konularda sorulmuş bir soru değil.

Soru size yöneltilmiş olsa dahi cevaplamak zorunda değilsiniz.

Soruları, cevapları beni memnun etsin diye sorumuyorum. Hep birlikte birşeyler öğrenelim diye soruyorum. Yani sosyal paylaşım ortamında 'paylaşmak' önemli, yani bu, bencil olmayan birşey. Sadece beni memnun etmesini isteseydim herhalde bu bencilce olurdu.

Soruda makasın tanımı istenmiyor, sadece çeşitleri sorulmuş ama size, cevabınızın başında tanımını verdiğiniz için teşekkür ediyorum.

Ozlem Tunc, Açıklamış olmama rağmen üslubunuzu değiştermediniz .Tartışma amacıyla gereksiz cevaplar veriyorsunuz . Ben bunun içinde olmak istemiyorum . Teşekkür ederim

Gökhan Biçer, Tartışıyor muyum, tartışmıyor muyum bunu bir kenara koyalım da şunu söyleyeyim: Sorduğum sadece basit bir soruydu. İstediğim sadece bir cevaptı. Yoksa haddimin sorgulanması değil.

Son İmparator filminde Peter O'Toole'un söylediği gibi: 'İstediğim sadece bir gözlük'

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

478 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt