Bilmek istediğin her şeye ulaş

"Kadın bir çantadır, erkek onu taşımalı" diyen evlilik programındaki bayana sesleniyorum. Sen hangi markasın da kaliten bu kadar düşük?

Belli değil mi .? hala kendini taşıtacak bir erkek bulamamış ki evlilik programında bayan çanta :))
 • Paylaş
 cahillik:)
 • Paylaş
hem hangi marka demişiniz hemde düşük kalite demişsiiniz düşük kaliteyse marka değildir zaten..
 • Paylaş
 marka demek ürünü niteleyen ad'dır.düşüklüğü yada yüksekliği pek de önemli değil.örnek: cınetıx(markayı tam yazmak istemiyorum) düşük kalite ama marka...
 • Paylaş
pazarda 5 liraya satılanlardan olmalı :)
 • Paylaş

pazarda da marka var öyle alaycı olmayın:)

 • Paylaş

öyle tabii  :)

 • Paylaş
çok büyük bi ihtimal o senin sesini duymaz seninde söyliyceğin içide kalmamış oldu şu durumda... ama bunu yapman iyi laf sokuyorum herkez blsin anlamındaydı yani, amacında oydu sanırım....
 • Paylaş
bu kadar basit düşünmemiştim:)
 • Paylaş

bu paylaşımdan daha mantıklı olarak ne düşndün merak ettim, ama büyük bi ihtimal güçlü bi cvbın yok. olmayan birinin arkasından bu denli konuşmak hiç hoş bişey değil. fark atmak istiyorsan başka çözümler bulmalısın, şunuda söylemek isterim çözüm sensn farkı kendin yaratırsın

 • Paylaş

galiba piskoloji falan okuyosun tezinde sanaldaki insanların düşüncelerini nasıl yansıttığı olmalı da burda fark yaratsan nolcak fenomen mi olucam yada meclise girme gibi bi hakmı kazanıcam? burası sosyal paylaşım sitesi herkes düşüncesini paylaşıyor ve kimse aynı düşüncelerde değil yani sana göre mantıklı olmayan bi başkasına göre zıt yönde değişebilir.sanırım kısa yazınca sinirlendin aldırmadığımı düşündün.sanırım bu uzun cümleler biraz sakinleştirir(he bu arada arkasından konuştuğun demişsin de diyelim birsi hakkında konuşucam ama yanımda değil ee arkasından da konuşamam bi telefon açıp bak senin hakkında bunları düşünüyorum haberin olsun arkandan konuşmak olmaz demeye kalksam inan telefon şirketini zengin ederim)insanlar özgürdür unutma bunu.herkes diledğince düşünme, konuşma hakkına sahiptir.kendi doğrularını empoze etmeye çalışmak despotluk.haydi selametle...

 • Paylaş

piskoloji okumuyorum ama ilgilendiğim dallardan biri tahminin güçlü.. düşüncelerini karşı tarafa aktarmakta çekinmiyosun bu güzel, fakat kullandığın kelimeler cümlelerinde bi anlamsızlık açığa çıkartıyor örneğin, tezin kelimesi anlamsız çünkü tezin 2 anlamı vardır ve bunların ikiside cümlende kullanmaya uygun değil. ya da "fark yaratsam neolcak  fenomen mi olucam" cümlesi öncelikle fenomen olunmaz fenomen sıra dışı bir olay demktir (gökyüzünden kırmızı kar yağması güneşin batıdan doğması gibi) yani ben sıra dışı bir olay mı olucam diye bir cümle mantıksız. kendini ifade etmekte zorlanıyosun.... tabiki herkez idtediğini düşünmekte özgürdür buna kimse müdahale edemez yalnız bir kural vardır: kişinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter. o bayan evleneceği erkekteki aradığı özellikleri söylemekte özgürdür bu onun şahsi görüşü buna sen müdahale edemezsin senin özgürlüğün bu durumda kısıtlanmış niteliktedir. senin uzun veya kısa yazmandan sinirlenme gibi bi olasılığım dahi yok. bu gibi ufak teferruatlardan sıyrılmalısın... bir de demişşinki birinin arkasndan bişey konuşcam ama yanımda değil arayıp bak senin arkandan böyle konuşuyorummu diyeyim. benim anlatmak istediğim illaki hepimiz birilerinin hakkında konuşuyoruz ama belli bir sınırlama vardır bunda, örneğin o bayanın duymaktan hoşlanmıycağı şekilde arkasından konuşamassın imkanın varsa kendine söyleblrsin ama arkasından konuşmak uygun değildir. son olarak kendi doğrularımı empoze etmye çalışmıyorum bunlar zaten olması gereken ahlak kuralları. despot demişsin, ben bir ülkeyi bi beldeyi vs.. yerleri yönetmiyorum despotluk keyfi olarak bir yeri yönetmek demektir cümlelerinde kullandığın kelimeleri iyi seçmen dileğiyle...

 • Paylaş
birincisi fenomenın anlamlarından bir tanesi hayranlık uyandıracak kadar çekici demektir.eğer sözlerimle fark yaratmaya çalışıyorsam sana göre,ilgiye maruz da kalabilirsin yazılarını takip edebilirler,benim bakış açımdan bakadabilirler hatta yeri gelir hayranlığa da ulaşabilir.mesela elif şfk aşk kitabıyla kendini önplana çıkardı ki konusuyla yaşamı pek bağdaşmıyor.ama hayranlık uyandırdı mı evet uyandırdı, ki bence onun isteğide buydu.diğeceğim şu ki  insan ilgi çekmeyi sever olumlu yada olumsuz farketmez.
ikincisi o kadın tabiki özgürdür ben ona engel olmadım ki o sözleri söyleyebilmiş değilmi.ayrca benm özgürlüğüm o kadına söyledğim sözlerden dolayı kısıtlanamaz.çünkü ben bireyim.bağlı olduğum kimse yok.
üçüncüsü  "bayan evleneceği erkekteki aradığı özellikleri söylemekte özgürdür bu onun şahsi görüşü buna sen müdahale edemezsin " diyorsun benimde şahsi görüşüm bu ee dolayısıla benimde düşüncelerime mudahale olamaz.
dördüncüsü despotluğun bir diğer anlamıda her istediğini ve dilediğini yaptırmak isteyen kimse demektir.
yani sen kendi düşüncelerini kendi doğrularını söyleyip böyle yapmalıısn olması gereken kurallar var falan diyorsun.kime göre bu kurallar ki olması gerekiyor.unutma bu dünyada kesin doğru yoktur.tez  antitez vardır ha sentezler olur ama çürütme ihtimalide vardır.belli kalıplara tıkılı kalmamak lazım.evrensel olmak lazım.buda benim kendi doğrumdur kimse uygulamak zorunda değildir.selametle
 • Paylaş

halk dilinde her türlü anlama çekilebilir. hayranlık uyandırıcak gibi çekici derken, şaşırtıcı bir olaydır anlatılmak istenen yani hayranlık uyandıran durum. bilirsin dil nereye çekilirse oraya gider önemli olan kaideyi bozmamaktır. sen istediğini düşünmekte özgürsün fakat oda düşncelerinde serbest sen onun bu konuşmasından dolayı  arkasından hakaret ediyosun anlatmak istediğim bu. senin şahsi görüşün başkasının görüşlerini sınırlı derecede eleştirebilir sana düşncelerinde özgürlük o bayana hakaret etme hakkını vermez..
​                 despotluğun anlamı değil o empoze etmenin anlamıdır söylediğin eğer ikiside aynı anlama geliyosa ki gene bi bozukluk var demektir..bu kurallar doğada olması gereken kurallar ahlak kuralları vs.. ben ne desem sen kendi doğrularını savunacaksın tek bi görüş açın var ve direk oraya bakıyosun çizdiğin sınırların dışına çıkmalısın hyat sürekli gelişim ve değişimdir önünden ilerisi görmen gerekir bazen.. herneyse haklı yada haksız, bu anlamsız tartışmayı büyütmenin anlamı yok bence ilgin içn teşekkür ederm..

 • Paylaş

sınırlı derece de eleştirme diye birşey yoktur.örnek verelim mesela defne joy foster öldürüğünde hınçal uluç yazısında ağır eleştrimişti onu.haksız bulan çok oldu ama haklı bulanda oldu sonuca bakarsak eleştiri evrensel bi nitelik taşıyo çünkü hem olumlu hemde olumsuz tepkiler de olabilir.bu durumda karşındaki ne düşünür diye eleştiriden kaçınmak kendi düşüncelerine kilit vurmak olur.
bak sende demişsin hayat geliim ve değişim halindedir diye bunun için düşüncelerini özgür bırakmalıın önünü görmek istiyosa insan kendini keşfetmeli karşındakine göre şekillenmemeli.
ikimizde fikirlerimizi açıkca söledik ortak nokta bulmamız çok zor.bencede kapatalım.selametle...​

 • Paylaş

tabiki olumlu veya olumsuz görüşlerin olabilir fakat hakaret başkadır eleştiri başkadır. sen eleştiriken hakeret ediyosun. üstelik o kişi eleştiriye açıksa kendinin eleştirilmesinde bi mahsur görmüyorsa sadece eleştiri cerçeveleri içerisinde yani hakaret etmeden eleştirebilirsin.

insanda düşünce özgürlüğü vardır ama düşünmeyle düşüncelerini yansıtmak farklı şeylerdir. istediğini düşünebilirsin, düşünmende sınır yok, fakat bunu karşı tarafa yansıtacağın zaman özgürlüğün kısıtlanır. sen birine hakaret etme hakkına sahip değilsin mesela o sözünü ettiğin bayan hakaret etmenden dolayı sana dava açabilir. tabi bu gibi teferruatlarla kmse uğraşmaz, bunu hepimiz biliyoruz bundan dolayı rahatız. öyle yada böyle düşüncelerimiz çok farklı uzlaşmamız imknsız gibi neyse hoşcakal selametle kalasın..

 • Paylaş
bu düşüncem sana göre hakaret ama bir başkasına göre haklı da olabilir.seninki kişisel bir yorum.ki hakaret olsa bile düşüncemi söylemekde özgürüm hakaret olsa bile.ayrıca birsürü tanımadığım insan hakkında görüşüm olabilir sana göre hakaret niteliğinde de olabilir karşımdaki eleştiriye açıkmı kapalımı diye bakıcak olsam bunun analizi uzun sürer ee bnd düşüncelerimi askıya almak sorunda kalırım ki bu düşünce özgürlüğünü kısıtlar.
düşüncelrin sende kaldığı sürece mahkumdur.ağızdan çıktıntan kendini ifade ettikten sonra özgürlüğe kavuşur.
hayırlı geceler...​
 • Paylaş
aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum konu dönüp dolaşıp aynı yerlere temas ediyor açıklamasını yaptığım konuşmalar tekrar tekrar küçük bi değişikle yine geliyo bence bu münakaşayı burda keselim çünkü sonu yok gibi..
 • Paylaş
bencede kapatalım ortak noktada birleşemicez zaten.uzaması da sıktı beni zaten ii geceler...
 • Paylaş
Bence de kapatın, ikiniz de çiçek gibi bireylersiniz ve düzeyli bir tartışma yapmışsınız bu noktaya kadar.

Sayın Majestik, size sormak isterim; siz ki bu kadar akıllı biri gibi görünüyorsunuz da,
o programı hangi akla hizmet izliyorsunuz? :P​
 • Paylaş

işsiz kalan gençliğin geldiği nokta diyelim...
de akıılı nası görünür sen nasıl gördün nası bişeye benziyo merak ettim anlat hele...​

 • Paylaş
İşsizlik zor zanaat :(  Ama kocakarı programları izleyerek giderilebilecek bir hastalık değil ki o!

Akıllı görmek istiyorsanız aynaya bakın; orada gördüğünüz kişiye inanın. 
 • Paylaş
sen de hiç izlememişsin he kocakarı programı dediğine göre :)
aynaya bakmaya gerek yok ordan sadece kendimi görürüm.senin dediğin olursa dünyada aptallık kavramı kalmaz.
 • Paylaş
Sözü geçen programı ne halt olduğunu anlayıncaya kadar izlemiştim. Çok zekice bir fikir, ancak izleyicilerin kendilerini kaybedercesine o programa bağlanmaları beni rahatsız etti. 19-20 yaşlarında tipler hangi akla mantığa dayanarak çıkıyorlar o programa diye sorsam, sen de cevap veremezsin muhtemelen. O zaman sen niye izliyorsun desem, yukarıdaki muhabbete geri dönmüş oluruz.

Sen o üst yorumdaki mantıkla gidersen şayet, farkedersin ki aslında din kavramının da var olmaması gerekiyordu, ama şu anda bütün dünyayı kasıp kavuruyor.
Sen aynaya baktığında bir aptal görüyorsan buna da saygı duyarım elbette. Ama sen de lütfen başkalarının aynada gördüklerine saygı göster. 
 • Paylaş
dünyayı kasıp kavuran tek şey para ve onun getirdiği güçtür.din sadece arac olarak kullanılıyo kendii kadırma.ayrıca ben aynaya baktığımda aptal görüyorum demedim.dünyada aptalların varlığından bahsettim.sen burdan benm aptal olduğumu çıkarmışda olabilirsin.bu senin düşüncen.saygıda duyarım.yukarıdaki konuşmaların amacıyda buydu.din kavramını lütfen heryere sokmayın.burası konuşulacak kadar manevi bi yer değil.
 • Paylaş
Kendii kandırmam, madem istemiyorsun; kimse kendii kandırmasın. Para dediğin elinin kiri, güç dediğin ise ona tapanlar için önemlidir sadece. Ben keyif adamıyım, param olsun olmasın, gücüm olsun olmasın, neşemi bulurum. Hiç darılma, gücenme.... Bir de yukarıda, belki binlerce benzer durum arasında din'i örnek olarak verdim, bütün yazı içerisinde sadece tek bir kez geçti o kelime ve bütün fikir sadece tek bir cümle tuttu. Buna rağmen "heryere sokmayın" diyebiliyor ve bu tezini maneviyat ile savunmaya çalışıyorsan; 

1) Yazının geri kalanını okumadan, anlamadan yorum yapmışsın;
2) O konuda yaran var, gocunuyorsun;
3) Anlamsız tartışmalar çıkartmaktan hoşlanıyorsun;
4) Aynaya bakınca hakikaten bir aptal ​görüyorsun ve bundan hoşnut değilsin...

bu seçeneklerden bir yada birkaç tanesinin sana uygun olduğunu söyleyebilirim. 

Son olarak, dünyada aptalların var olduğunu elbette hepimiz biliyoruz. Onlar var olmasaydı ben bu kadar rahat, bu kadar keyifli yaşayabilir miydim?
 • Paylaş
beyninin çok az kısmını kullanıyosun bu açıkça belli.beni tanımadan nasıl  bunlardan bikaçtanesi sana uygun olabilirsin dersin.
din konusu sadece bi kere geçmesine rağmen içerdiği kavram geniş çünkü sen dünyayı kasıp kavuruyor diyorsun.
galiba senin benle bi sorunun war ki bukadar büyüttün konuşmayı.hayırdır biyerden tanışıyomuyuz.
ayrıca aynaya sadece dışarı çıkarken bakarım da sen galiba her dakka önünde kendini ölçüp tartıyosun ki artık aptallık sınırınıda aşıyosun.bi ara uzaklaş istersen kendini kendinde bulmanı tavsiye ederim.​
 • Paylaş
:)  Sevdim seni, gerçekte hiçbirşey olmadığın halde sanki evren senin etrafında dönüyormuş gibi davranıyorsun.
Senle sorunum olduğunu düşünmen de bu sebepten, sanki seninle bir şekilde muhabbet etmek isteyen herkes sana muhtaçmış zannediyorsun. İnsan insanı konuştukça anlar, seninle yeteri kadar konuştuğum için yukarıdaki yorumları yapabilecek kadar bilgi sahibi olduğumu anlayamıyorsun. ​Konuşmayı büyüttüğümü söylemişsin, oysa sen aptalca suçlamalar yapasıya kadar ben sadece sana moral desteği vermek istiyordum. Halen de vazgeçmiş değilim, senin bir sürü yaran olduğunu varsayıyorum ki bu kadar gocunuyorsun. Olsun, ne kadar salak olsan da yurttaşımsındır, ne zaman istersen kucağımda yerin vardır. Ha, din konusunu halen uzatıyorsun farkettiysen.
 • Paylaş

Evet senin bilgili bir insan olduğun bayana salak demen, sapık olduğunuda kucağımda yerin var demenle gayet belli oluyor. Ama bilgi kısmın beyinsel değilde  belaltı olması çokda şaşırtıcı değil.

 • Paylaş
Canım, salaklığın erkeği bayanı olmaz. Salaksan, salaksındır.
Şayet demiş isem yerin kucağımdır diye, o benim sapıklığımdan değil, senin bana kendini ne şekilde gösterdiğin ile alakalıdır. 
Şayet düşünüyor olsa idim bel altım ile, dudağın uçuklardı söyleyeceklerime. Eğer bir kucak lafından bel altı anlıyorsan sen bu hayatta hiiiiiiiiç birşey görmemişsin demektir. 
 • Paylaş
Kadın bir yoldur. Sakın onu bir liman sanmayın
 • Paylaş
Saçma sapan muhabetlere giriyorsunuz bir ikinizde de sakin tek laflarıyla dünyayı değiştirecek hava var ara sıra alın havanızı yoksa patlarsınız (kibir adamı bitirir)
 • Paylaş
Özür dilerim soruyu anlayamadım!
 • Paylaş
Cem bu soru değil, bu bir haykırış . Bu cahil kadınların sergilenmesi. Cahil kadın toplumunun sergilenerek bütün kadınlara bu durumun mal edilmesi . Bacım kızmış o kadına ,)
 • Paylaş