Bilmek istediğin her şeye ulaş

"Kadının ağzına küfürü yakıstıramayan erkek; Her cümlenin sonuna koyduğu o sözü 'kutsal bir alıntı' mı sanıyor?"

Ne refleksi be reflekssede  çöplüğe dönüşmüş bi beynin yada ruhsal durumun dışa vurumundan başka bi halt deil cinsel ilişkiye ve kadına bakış açısının ne derece ilkel bi boyutta olduğununda göstergesi artı  başka zayıflıklarında göstergesi çocuğun ağzından çıkıyosa ağzı bozuk bi ailede yada çevrede yetişen bi çocuk olduğunun göstergesi
  • Paylaş
1

Şaman, Çok haklısın, normal bir ailede yetişmiş kişilerde öyle bir refleks yok. Karşı cinsle cinsel ilişkiyi şiddet eylemi olarak algılayan sapık zihniyetlerin ürünü bir refleks o.

'...cinsellikte bir galip-mağlup düzleminin belirlenmesi ve en nihayetinde kadın bedeni üzerinden galipliğin ilan edildiği bir dil oluşturulması dilde seksizmin en açık örneği olarak gösterilebilir' demiş bir sözlük yazarı.
Günlük hayattaki konuşmalarda bile açıkça fark edilen dildeki cinsiyetçilik, öfke ve şiddet duygularını yansıtmak amacıyla kullanılan 'küfretme' eyleminde kadın bedeni ve cinselliğine vurgu yaparak karşısındakini aşağılamaya çalışmasıyla ortaya çıkar. Kadın olmak bir hakaret unsuru olarak kullanılır, erkek cinselliği ise üstünlük sağlayan unsurdur ve saldırganca kullanılır. Bu söylemler cinsel şiddeti meşru kılmakta, cinsiyetçiliği desteklemektedir. 'Refleks' diye nitelendirilen, noktalama işareti olarak kullanılan bu söylemler, dayatılmaya çalışıldığı gibi masum birer kelime değil, ancak ve ancak kültürün ve zihniyetin dile yansımasıdır.
  • Paylaş
Bazı durumlarda refleks olarak ağızdan çıkabiliyor. Bunun haricinde ne kadına ne erkeğe yakışıyor küfür.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

591 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları