Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kadının yaşının erkekten büyük olması sizce problem mi?

Ben ilişkilerde her türlü olasılığa açık olduğumdan hiç bir şey sorunmuş gibi görünmüyor.
 • Paylaş
yaşı büyük her zaman tercihimdir. Çocuk büyütmek istemem :)))
 • Paylaş
3

Şaman, Bu kadar mantıklı bir yanıtı hangi dangalak eksiler. Noolacaktı kız sübyancı mı olacaktı?

Hakan, 10 kaplan gücünde beğeni yaptım üstad :-)

Şaman, Süpersin üstat

İlişkiden beklenene bağlıdır. Mesele gönül eğlendirmekse kesinlikle problem değildir. Eğer evlenip çocuk yapılacaksa kadının erkekten oldukça küçük olması daha iyidir. Bunun da nedenleri var.
 • Kadınlar erkeklerden daha zekidir, ben uydurmuyorum İsviçreli bilim adamları ve en azından buradaki kadınlar iddia ediyorlar.
 • Kadınlar erkeklerden daha erken olgunlaşır. Bunu da kadınlar iddia ediyor. Siteyi karıştırırsanız bolca örnek bulabilirsiniz. Zaten kadınların ergenliğe de daha erken ulaştıkları bilinen bir gerçek. Evlilikte eşlerin birbiriyle olabildiğince eşit koşullarda iletişim kurabilmeleri için kadının yaşının erkekten küçük olması gerekir.
 • Kadınların ciltleri hamileliğe dayanabilmesi için erkeklerinkine göre daha esnektir ama bu esneklik de daha çabuk yaşlanmasına neden olur. Eğer evlilikte seksin de devam etmesi arzulanıyorsa 40 yaşında bir adamın 45 yaşında ölmüş bir cilt ve Mischelin adamı gibi selülitlerden tahrik olmayacağı bilinmelidir. Kadınlar hemen itiraz edeceklerdir ama adam için büyük problem olmayacak, karısını aldatacaktır. Yine kadınlar itiraz edecekler ve kadın da adamı aldatır diyeceklerdir yalnız 45 yaşındaki kadın jigolo tutmadığı sürece kocasını ancak kendinden büyük bir erkekle aldatma şansı bulacaktır. Yani baştan kendisinden büyük bir erkekle evlenmiş olsa bu problem ortaya çıkmayacaktır.
 • Yine çocuk yapmaya odaklandığımızda genç kadın vücudu kendisini gebelik sonrası çok daha çabuk ve iyi rejenere edecektir, aksi taktirde ilişkide seks sonlanacaktır ki bunun bir çok örneğini de tanıdıklarımdan görüyorum. Yaşlı kadın genç adamı ne kadar baskı altına almaya çalışırsa çalışsın adam dürtülerine dayanamayıp cinselliğini yaşayacaktır.
 • Kadının üretkenliği menapozla son bulur, 40-45 yaş arası bir dönem yani. Ardından vücudunda östrojen salgısı azalır ve tetosteron salgısı artar yani kadınlık özelliklerini kaybederek erkeksileşmeye başlar. Erkeklerde ise üretkenlik ve testosteron salgısı ölene kadar devam eder. Yine erkeksileşen kadın adamı tahrik etmeyip adamı kadını aldatmaya zorlayacaktır.
Bütün bu etkenleri toplayınca evet kadının yaşının erkekten büyük olması eğer erkek anal fallik döneminde kalıp ödipyus kompleksi edinmemiş ise ve ilişkide çocuk yapıp onları büyütmek de hedefleniyorsa problemdir.
 • Paylaş
Problem mi? Benim yaşadığım en ideal ilişkiler kadınımın yaşının benden büyük olduğu ilişkilerdi. .
 • Paylaş
4

Elif Aygün, Tabikide problem , kdınlar herzaman erkeklerden daha erken olgunlaır net

Abdulkerim Özkan, Tıbben gerçekten kadınlar erkeklerden daha erken olgunlaşır..

Elif Aygün, Kime göre Neye göre ?

Abdulkerim Özkan, Benim gözlemlerime göre bayanlar bizden daha önce olgunlaşıyorlar. Bunu herkes için söyleyemeyiz tabi ki ama bende çevreme baktığımda çoğu bayan arkadaş eş dost arasında bayanlar daha olgun davranıyorlar. Duygusallıkları gereği yanlışlar yapabilirler zaten hangimiz yapmıyor ki.. Bence bizden daha önce olgunlaşıyorlar. Her yerdeki gibi istisnalar muhakkak olacaktır.

Abartı olmadığı sürece normal bence aşk bu :)
 • Paylaş
2

Berk, 9 yaş abartıdan sayılmaz değil mi? :D

Abdulkerim Özkan, Tıbbi olarak abartı sayılmaz çünkü bir bayanın ovaryumundaki ovumlar daha dünyaya gelmeden anne karnında iken mayoz bölünmesini gerçekleştirir. yani daha dünyaya gelmeden çevresel etkenlerden etkilenmeye başlar bu da onun daha erken olgunlaşmaya başladığını gösterir. Erkek spermatogonyumları ise anne karnında sadece mitoz bölünme gerçekleştirir ve 9-14 yaşları arasında olgunlaşmaya başlar. 2 kişinin olgun olarak beraber olması aslında zaten en az 9 yaş fark olduğunda olabilir. Tıbbi olarak böyle.. :)

Problem tabii
 • Paylaş
Kesinlikle problemmmm... bu yüzden dayım kendinden 7 yaş büyük eşinden ayrıldı... çünkü o daha dinç ve diriyken eşi orta yaşlı hanım anne bir tip olmuştu haliyle aradaki fark kapatılamadı.. merak ediyorum Ali taran vakasında neler olacak diye.. genç kadına yetecme diye adam krizler geçirmeye başladı bile.. ilginç.....
 • Paylaş
Kişisel tercih
 • Paylaş
Boşver problemi falan gönül kimi severse güzel olan odur herşeyide uygundur anlaşabildikten sonra
 • Paylaş
1 yaş küçük olması bile problem :)
 • Paylaş
Bence çevrene bak aynı yaşta bir kadınla bir erkeğe. Net anlaşılabilir.
 • Paylaş
1-2 yaştan birşey olmaz sanırım ama daha fazlası kastırıyor o kesin..
 • Paylaş
Kadının yaşının büyük olması; erkekten daha uzun yaşaması dolayısıyla daha çok deneyim elde etmesi, erkeği küçümseme yoluna gittğinde tehlikeli hal alır. Eğer kadın bunun olğunluğundaysa ve erkekte olgunluğa ermiş ise sorun olmaz
 • Paylaş
Hz.Muhammed 25 yaşındayken evlendiği ilk eşi Hatice 40 yaşınday dı.
 • Paylaş
3

Şaman, İyi de üstat kaç tane eşi vardı?

Çiğdem Çelik, Hatice ölene kadar tek eşi vardı.

Yas ile birlikte mali durum da buyukse problem bence
 • Paylaş
Aralarında bir aşk, sevgi varsa kaç yaş olursa olsun size bize laf düşmez; fakat toplumu memnun etmek ne mümkün; yadırganacaktır.
Kendi düşüncem; yaş farkı bir elin parmaklarını geçmiyor ise garipsemem. Ha ama kendimden bir yaş bile küçük olan birisi bana garip gelirdi.
 • Paylaş
Erkeklerin kaç yaşına felirse gelsin büyümedikleri düşünülürse büyük olmaları mantıklı galiba. Hıç değilse kundaktan çıkmış olur .
 • Paylaş
Yaş farkına bağlı. Abla diyeceğin kadar büyük olmamalı. Bi kaç yaş sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1638 Görüntülenme24 Takipçi18 Yanıt