Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kadınlar arada küfür etse ya da argo konuşsa rahatsız olur musunuz? Bir kadının küfürlü konuşması kötü bir şey midir?

Eyvallah abi! Birileri (üzgünüm soruya istinaden ve kadınlığım tuttuğundan) amk erkeklere haddinden fazla paye vermiş, annadın mı? Onların ağzına her şey yakışıyor da kadınlara hiçbir şey yakışmıyor.
Arkadaşım incelik ve kibarlık herkese yakışır kadını erkeği yok bunun. İnsan oldun mu sıkıntı olmaz. Haaa herkes gibi kadın da bazen daralır, yetemez etrafında duyduklarından patlatıverir. Öfkesine göre de değişir. Ya toptan silin ya da eğer rahatlatıyorsa kızlı erkekli devam. Benim oyum silmekten yana ama . . .
 • Paylaş
Şu sayfada yazan misali konuşması çok mu iğreti acaba, bence pek seksi...
Muhabbet

Başlama Vuruşu - Elif Ayça Ural
 • Paylaş
2

Sengoz, Şimdi bu yazılanlar(küfürler,boklar çişler vs vs) kitaptan fotoğraf çekip buraya post edince doğru mu oldu ?
Bunları direk buraya yazsan pek hazin olurdu değil mi ?

İnsanlar kendilerini sözlerle ifade eder ve bence küfürde bir nevi kendini ifade etme şeklidir. Ben küfür olayında, küfürü takı olarak kullanan insanları sevmiyorum. Geliyorum aq, gidiyorum aq, naptın aq gibi.. Kendisini doğru yerde doğru şekilde ifade ederken, küfür etmiş olabilir ve açıkçası ben bunu doğal karşılıyorum.Can Yücel ile de kapanışı yapalım.
Yani işin aslı hakim bey 'bizim orada göte göt derler'
 • Paylaş
Sürekli küfür etmiyorsa problem olmaz. Bir de amk, stigit, s.kiyim gibi sevişmeyi bir şiddet eylemi olarak gören/gösteren cinsiyetçi küfürler var. Beni rahatsız etmese de kadınların ağzından duymak komik geliyor. Argo zaten problem değil benimle aynı argoyu konuştuğu sürece.
 • Paylaş
Kadinlar da kendi ortamlarinda argo kullaniyorlar. Dozajinda kullanildigi takdirde kotu bir sey degil bana kalirsa ama yakin olmadigim birinin yanimda argo konusmasi hosuma gitmez pek.
 • Paylaş
Kadın ve ya erkek farketmez küfür eden herkes sevimsiz geliyor bana.
 • Paylaş
Küfür etmek kelimesi yanlış bir kelime aslında, sövmek kelimesi tam olarak karşılıyor bu eylemi.

Kadınların sövmesi tuhaf ve komik oluyor aslında. Çünkü bu topraklarda sövmek eril ifadeler ile yapılır. Bu kaabiliyetten teknik olarak yoksun dişilerin sövgüleri de yersiz oluyor.

Günlük konuşma içerisinde artık argo sövgüler sıfat niteliği taşıyor bir çok dilin argosuda sövgü içeriyor aslında bu açıdan bakıldığında kadınların kaka kelimeler kullanmasına kulaklarımızda alışıyor. Hoş olmadığı anlar ve yerler çok oluyor Tabiiki, özellikle duruşu, karizması, mevkiisi itibarı ile sövgüyü yakıştıramadığım insanlar oluyor günlük konuşma içerisinde.

Bir olay neticesinde sövmek ise çok farklı bence. Ben bu grupta yer alıyorum. Hani derler ya kafamın tası attığında film kopuyor diye benimde o hesap. Harbiden çok sağlam sövdüğüm zamanlar oluyor. Zaten o noktaya gelmişsem mevzu çoktan karakolluk olmuştur, ceketin düğmesi iliklenip polis abilerin gelmesi bekleniyordur.

Argo konuşmayı da severim aslında ama, yer , zaman, kişi ayrırım. Sokakta herkesin duyacağı şekilde sövgü dolu cümleler ile muhabbet çevirmem asla yada ortamda bu tarz konuşulmasından rahatsız olan varsa dikkatli olurum.

Şimdiye kadar söven kadın arkadaşlarım ile sövmeyen kadın arkadaşlarımın ortak paydası babalarının çok küfür ettiği idi. Özellikle nefret eden yada ciddi rahatsız olan kadın arkadaşlarımın baba, abi gibi yakın çevresindekiler yüzünden argo dahil sövgü kelimelerinden haz etmediklerine çok şahit oldum.
 • Paylaş
Kadınlardan beklenmediği için insan tuhaf oluyor. Ama bence hoş olmuyor sürekli küfür eden bir kadın benim gözümde hiç de iyi bir yer edinmiyor. Tabi bu erkek için de geçerli. Her iki cinsten de küfür duyunca irkiliyorum. Ufak tefek küfürlere alışığız da diğerlerine hayır.
 • Paylaş
Arada sırada olursa problem yok. Argo zaten sorun değil :)
 • Paylaş
Kadın olsun erkek olsun cinsellik içeren küfürleri hiç kimseye yakıştıramıyorum. Olur olmaz yerde, konuşma dili gibi küfür eden insanlar anında gözümde değersizleşiyor.

Son yıllarda gençler arasında fazlasıyla artış gösteren küfürleri ufacık çocuklardan bile duymak gerçekten çok çirkin. Sosyal medyada cici bici kız öğrencilerimin bile küfür ettiğini, erkek öğrencilerimin bazılarının 1000 yıl düşünsem aklıma gelmeyecek iğrençlikte küfürler ettiğini gördükten sonra küfür nefretim daha da arttı. Küfür edenleri engelliyorum artık ve küfür etmeyenleri ekliyorum sadece, öğrencilere özel açtığım grubuma.


Argo? Abartısız ise yadırgamam.
 • Paylaş
Erkek yada Kadın küfür hoş değil ama arada da güzel olmuyor değil :) Hak edenler de yok değil hani. Ama abartmamak lazım.
 • Paylaş
Ben olurum. Argoda küfürde kadına yasak. Hemen soğurum o tip kadından. Kadında zarafet olmalı. Sadece sevişirken olabilir.
 • Paylaş
1

Ahmet Avcı, Tarzını sevdim :)

Şu fıkrayı okuyun bi zahmet :)
inploid.com/post/hangisi-evli/48012

Zaten kötü olana bir şeyi kadın yapınca neden daha kötü oluyor acaba ? Bende buna cevap istiyorum
 • Paylaş
1

Insan, Kadın deyince akla gelen kelimeler nelerdir? Ben söyleyeyim: güzellik, merhamet, tebessüm, hoş, iyi vs. vs. Küfür vs. ise kötü davranışlardır; iki zıt kutup. Kadın annedir, kadın uğruna şiirler yazılan, şarkılar düzülendir. Böyle kötü şeylerin yanından bile geçmesi hoş değil. Ben bir erkek olarak kendime yakıştıramazken küfür etmeyi, bir kadına nasıl yakışabilir?

Gerektiğinde küfreden, hafif argo konuşan kadın candır ... Öyle ki rakı içerken bana sövsün, nakaratına eşlik ederim ... Hayatta rahatsız olmam
 • Paylaş
Sokak jargonu geneldir. Cins ayrımı yapmak saçma kim kullanırsa kullansın yadırgamam yerine göre deşarj edip özgüvvende verir yerine göre iyi bence
 • Paylaş
Bir insanın sürekli küfürlü konuşması kötü bir şeydir. Kadın erkek farketmez. Şaman beyin yazdığı gibi, bazı küfürleri kadınların ağzından duymak komik oluyor. Geçenlerde yine bir amk bombardımanı altında yürürken, liseli bir kızdan, bir erkeğin bile etmeyeceği küfürleri duydum. Hem komik, hem iğrenç hem de niye ki sorusunu sorduruyor insana.
 • Paylaş
Bir muhabet kuşu aldınız suskun ama alımlı eve getirdiniz birden ötmeye başladı çıkan ses cik cik culuk culuk değilde :) 1989 ford tanus bozuk karbüratör sesi :) şimdi o kuş nasıl tatlı olsun cici olsun
 • Paylaş
Kadınlarda seksüel küfürler lezbiyenlik çağrıştırır.
Kadınlara özel seksüel küfürler olsaydı mantıklı olurdu.
 • Paylaş
2

Yoldan Geçen, Cinselliğin küfürleştirilmesinde nasıl bir mantık olabilir? Cinsellik mi kötü, küfür mü güzel?

Ayni Al, Mantıktan kastettiğim o değildi. Yazımın devamında şunu anlatıyorum:

Bu kadınlara has (kadınların kullanacağı türden) küfürler, nadir de olsa mevcut. öyle ki, mahalle aralarında işitmişliğim var, insanı erkek olmaktan utandırır. Ancak, bu küfürleri kullananlar en aşağı sınıftan kadınlarla kızlar ve hayat kadınları. (Normal kadınların kendi aralarında ne kadar "kadın küfürlü" konuştuklarını bilmiyorum.) Dikkat edin, erkek küfürleri bütün erkekler tarafından kadınların olduğu mekanlarda bile sebestçe kullanırken; kadın küfürleri kısıtlı ve aşağı bir sınıf tarafından kullanılıyor. Bu, neredeyse bütün erkeklerin ne kadar aşağılık davrandığını gösterir.

Küfür ediyorum öyleyse varım hafız, ayrıca nerede nasıl ne şekilde küfür etmeyi biliyorsa bence gayet on numara sıkıntı yok. Bir kadının demişsin aga milenyumdayız düşün şu kadınların yakasından diyorum ya:)))
 • Paylaş
Evet olurum. Benim annemde maalesef sigara içiyor, ama bundan da rahatsız olurum. Eşimin sigara içmesini asla istemem ve böyle konuşmasını da. Kadın dediği erkekten farklanır, o farkın hissedilmesi önemlidir. Nazik, kibar olmalı... Tabi erkek tam tersi olacak diye bir durumda yoktur. Ama konumuz kadın olduğu için, yaratılışına uygun davranması lazım bence. Çiçek olun :) Bütün kadınlara selamlar... Özellikle Mimarlara : D : D
 • Paylaş
Evet kadınlar küfür etmesin.illede edicem diyosa klasik turk sokak kufurleri yerine özgün küfürler bulsun. Küfrün anlamından cok duyguyu hissedelim.
 • Paylaş
Surekli kufur edilmesi iticidir ancak dozu bilindigi ve yerinde kullanildigi surece bence samimiyet belirtisidir.
Erkeklerde de ayni sekilde.
 • Paylaş
Ben kendime bile yakıştıramıyorum, bir bayana nasıl yakışsın?
 • Paylaş