Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kadınlar çalışmalı mı, çalışmamalı mı?

Bu sorunun bu şekilde sorulması bile içler acısı bence. direkt olarak kadına sormak lazım; çalışmak istiyor musun, istemiyor musun? diye.
  • Paylaş
İnsanlar çalışmalı.
  • Paylaş
Kendi iradesiyle isterse tabi, istemezse yine beni bağlamaz.
  • Paylaş
İnce ve hassas bir konu..Toplum olarak değişik bir yapımız var.Erkekler kadınları ezmeyi ve 2.sınıf olarak görmeyi çok seviyor.Kadınlarda sürekli kadın-erkek eşitliğinden bahsediyor.Bu durumda erkek kadını rahat ezebilmek için "maddi" yönden bir fark yaratma düşüncesiyle kadının çalışmasını istemezken kadın ise çalışıp maddi güç elde edip erkek gibi yaşama amacı güdüyor..Hem kadın hemde erkek bu kötü psikolojiden kurtulabilirse eğer kadının çalışmasının yada çalışmamasının çokta önemli bir konu olmayacağı düşüncesindeyim.
  • Paylaş

 tabi evliyse çalışmamalı

  • Paylaş
3

Baran Can Ateş, çoçuğunun gelişimine daha fazla katkıda bulanmalı

Zehra Yörük, haklısın aslında

Ortak bir kararla bir sonuc alınabilir. ama bir bayanın çalışması ortamına bağlıdır. eğer işi ve çalıştığı çevre o bayana ve ailesine uygunsa tabiki çalışmalı ve katkıda bulunmalıdır.
bunun aksi bir durumu var ise daha farklı bir yol denenebilir. işten ayrılmak veya değiştirmek gibi..
  • Paylaş
Eşinin güçü evi geçindirmeye yetiyor da artıyor ise bence evde yapılacak daha önemli işler onu bekliyor. dışarıda çalışacağı yerde evine eşine ve çocuğuna zaman ayırması daha iyi olur. Ev hanımlığı, eş olmak ve anne olmak başlı başına bir iş.
  • Paylaş
Haaa...Yani ben kesinkes çalışmalıyım galiba! HI?
  • Paylaş
6

Cem Deyupoğulları, Öyle bir şekilde sorulmuş ki bu soru, erkeklerin çalışmasını mutlaklaştırıp kadınların çalışmasnı sorguluyor...bu yüzden öyle dedim.

Martı Kırarslan, hayır hayır. o açıdan demiyorum. yani illa ki sormak gerekiyorsa başkasına değil kadının ta kendisine sormak lazım manasında. eşi sorsun demiyorum yani.

Cem Deyupoğulları, Anladım..Aslında ben direk soruya cevap manasında yazmıştım. Sizin yorumun altına denk gelince sizin sözünüce cevabenmiş gibi olmuş..:)

Martı Kırarslan, he ya ben de atlamışım direk savunma yaparak :P

Cem Deyupoğulları, :)) sorun değill ;)