Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kadınlar dedikoduyu niçin severler?

Erkek ya da kadın çok fark etmeden bir çok yeni tanışma ortak çevre aramayla başlar; onu tanıyor musun, bunları bilir misin gibi. Ortak tanıdıklar bulunduktan sonra da ortak fikirlerin de bulunması amacıyla ortak tanıdıklar üzerine konuşulur ki bu da karşılıklı konuşmaya girizgah olarak düşünülebilir. Sanırım ardından da bulunulan mekana göre çevre ve içindeki insanlar irdelenir. Kadınlar (şimdi genelleme olacak, suskun karşı cinslerin affını diliyorum ama bu soru da başka türlü yanıtlanamaz) belki de bu aşamaya daha geç ya da hiç geçemezler. Sonuçta söyleyeceklerini çok karmaşık bir şekilde ve çok sözcükle ifade etmeyi severler. Belki de aslında aynı dedikodu erkekler arasında da zaten üç dört sözcüklü birer cümleyle yapılmıştır ama kısacık olduğu için dikkate bile alınmaz. Bence erkekler arasında da ufak bir dedikodu kültürü mevcut, tabii bu dedikodusu yapılan kişinin işinden öteye gitmez. Kadınların kendi aralarında insanları ne kadar çekiştirdiklerini ancak filmlerden biliyorum, gerçeğini kadınlar yazmalı.
  • Paylaş
Kadınlara indirgemek yanlış. Bence erkekler de kendi aralarında bal gibi dedikodu yapıyor. Neden yapıyoruz? Çok basit, rahatlıyoruz. Birinin kötü durumda olduğunu görmek hoşumuza gidiyor. Ahhh insanlık ahhh...
  • Paylaş
1

Adem Şahin, vallahi 100 kişiye sorun kadınların tümünün dedikoduyu severek ve isteyerek yaptığını 100 ü de söler hatta sadece dedi kodu değil fitne fesatta yapıyolar siz burda bence bi erkek olarak kendinizi açıklamış sınız ben dedi koducu değilim ne söyliyceksem direk insanların yüzüne sölerim dedi kodu yapan erkek sayısı çok nadirdir kadınlara oranla yüzde 3 falan şahsi görüşüm

Bazı kadınlar, kimi erkeklerden daha ketum ya da güvenilir olabilir :) Genellemek manasız. Kaldı ki; insanlar hakkında, onlar yanınızda değilken yapılan her konuşma yada can acısını anlatmak " dedikodu" değildir:) Duyduklarının yada yaşadıklarının üzerine eklemeler yapmak, bir kişinin size güvenerek anlattığı şeyi (sır olmasına gerek yok) başkasına aktarıyor olmak dedikodu sınıfına giriyor aslında.
Erkekler daha kayıtsız göründüğü için bir çok konuda, sanırım kadınların yapma potansiyeli daha fazla gibi görünüyor. Çünkü gerekli gereksiz daha duygusal bakıp, kimi zaman olayın içine atlayabiliyor ve daha ulu orta, daha bağıra bağıra yapıyorlar bunu.
Nihayetinde; "insan" yapıyor bu dedikoduyu. Ego ve can sıkıntısı hepsi bu. Kendine güvenirsin, meşguliyet yaratırsın. Bitti.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

103 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları