Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kadınlar neden tayt giyer?

Şaman Bayyurt (@chamacon) yorumuna ek olarak; tayt oldukça rahat bir giysidir.
 1. Çok kolay hareket olanağı sağlar
 2. Bedeni sıkı kavrar ve fazla yağların çok hareketini önler
 3. Üzerinden kısa etek veya uzun t-shirt giyildiği zaman çok şık görünebilir
 4. Kadınların period dönemlerinde yumurtalıkları sıcak tutar
 • Paylaş
İnsanların büyük bir kısmı moda neyse onu giyer. Kadınlar tayt giyer diye bir kaide yok. Moda yüksek belli, bol, taşlanmış jean pantolonlar olduğunda ya da mini etek olduğunda onları da giyerler. Bazı kıyafetler moda olduklarından sonra rahatlıkları, seksi olmaları ya da insanı daha uzun göstermeleri nedenleriyle yıllarca da benimsenir ve giyilir. Bunların arasında tünikleri, taytları, mini etekleri ve plato topukları sayabiliriz.

Asıl kadınların giydiği tayttan ziyade irdelememiz gereken konu erkeklerde pembe modası olduktan sonra pembeden bu kadar korkan erkeklerimiz neden yıllarca pembe giymeye devam etmişlerdir. Bir rahatlığı yok, seksi ya da daha uzun da göstermiyor, nevresim ya da duvar boyası hariç çok sevilen bir renk de değildir hatta kültürümüzde homoseksüellikle çok bağdaştırılır...
 • Paylaş
Hehehe ne saçma soru yaw, çok hoşuma gitti walla : -) hocanın biri vaaz veriyormuş. Demiş ki karınıza kızınıza kıçını başını gösteren mini etekler, vücudu belli eden taytlar filan giydirmeyin zinhar günahtır. Cemaatten biri atlamış hemen, hoca öyle diyon ama senin kızda tayt giyiyor. Hoca hazır cevap tabii, en bizim kızada yakışıyor hani. : -) : -)
 • Paylaş
Yakıştığı ve sporda çok rahat ettikleri için. Ayrıca bence vucudu iyiyse orantılı ise, çok estetik.
 • Paylaş
Şimdi bir bakalım, ben neden tayt giyiyorum.
 • Kilom gayet uygun yani şeklen tayt üstümde çok güzel duruyor.
 • Bacaklarım da çok güzel, tayt onları da saklamıyor.
 • Hava ince çorabın da yalıtamadığı kadar soğuk olduğunda tayt hem seksi görünümden ödün vermeden hem de sıcak olmayı sağlıyor.
 • Çok ucuz ve bir tarafında marka yazma zorunluluğu yok, renk renk alınıp dolaba yığılabiliyor.
 • Üstüne mini etek giydiğimde pantol üstü etek varoş güzeli olmuyorum.
 • Aynı şekilde üstüne uzun bir bluz, gömlek ya da tünik giyebiliyorum, yani kombinleme imkanı sonsuza yakın.
 • Altına çizme, bot, babet, sandalet, topuklu aslında her türlü ayakkabı giyebiliyorum, kombinleme olanağını bir kez daha sonsuzla çarpıyor.
 • Sanırım en önemlisi çorap kadar rahat, pantolon kadar koruyucu, mini etek kadar seksi ☺

Vayy bee amma da mantıklı nedeni varmış. . .
 • Paylaş
Taytın cinsiyeti olmaz.
 • Paylaş
1

Hakan, Erkekte yine de baletlerle sınırlı kalmasında toplumsal menfaat görüyorum :-)

Tayt, rahatlık için; özellikle Türk kadınlarının bel basen oranları değişkenliği ve gelişkenliği nedeni ile beden değişse de aynı şeye sığmanın verdiği hazzı yaşamak için birebir bulduğu giyim eşyası . Aslında Elastan ( poliüretan elyaf kısaca PU ) ın icadı ve kumaşlara karıştırılması ile başlamış belalı süreç :) sonucunda tayt hayatın ve kadınların gardrobunun ayrılmaz parçasına dönüştü kanısındayım. Akdeniz bedenine şart oldu belkide :) . Eğer hatırlar iseniz ; 80 den 90 lara kadar lycra ( dupond un elastana verdiği marka adı ) barındırmayan pek çok t-shirt/ denim ( kot pantolon) / sweat-shirt sahibiydik hepsi bedene 3 beden büyük duran ve ancak kolları sıvanarak fit görünen edilebilen t-shirt atlet bozması t-shirtleri özlediğimi söyleyemeyeceğim ama kendimce tayt ı baş belası buluyorum. Çok ender insana yakıştığını düşündüğüm bir giyim eşyası.
 • Paylaş
Belki de "Erkekler neden tayt giymez? " sorusunun cevabıdır.
 • Paylaş
Rahattir ve her seyle kolaylikla kombinlenebilir. Bingil bingil yaglarin hoplamasini onler. Taytla bisiklet surmek oldukca rahattir.
 • Paylaş
Zayıf gösterdiğini mi düşünüyolar acaba : D
 • Paylaş
1

Merve Sadık, Çünkü çok rahat

İnsanlar herşeyde oldugu gibi özgürdürler kadınlar taytta giyer elbisede giyer tişortte giyer bence
 • Paylaş
Erkeğe yakışmadığı için ve bir kadını daha cazibeli gösterdiği içindir.
 • Paylaş
Bence insanlar hep istedikleri gibi yaşamamalılar özellikle bayanlar sonuçta müslümanız tabi türkiyede müslümanlık kalmamaış malesef milletimiz bi yerlerini açanlara alkış tutuyor çok yazık... .adamın biri: ben müslüman olmadan önce müslümanları tanısaydım müslüman olmazdım demiş... ki gerçekten öyle... .
 • Paylaş
2

Mekna Demir, Evet insanlar kesinlikle hep istedikleri gibi yaşamamalılar. Sonuç olarak ''inandığınız gibi yaşamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız'' demiş sözün sahibi. Doğru ama artık insanımız herşeyin farkında ve bilinçli. Dolayısıyla bu sorunun cevabı bu şekilde amacından sapmamalıydı. TAYT bir kadın için kullanılabilecek en pratik bir giysidir. Bu kadar basit.

Elif Keser, kusura bakma canım ama malesf ki insanımız hiç ama hiç biliçli değil ve kendilerini tanımıyorlar

Sıcak tutması için. Fit görünmek için. Rahat olduğu için.
Her tayt kötü durmaz, bende çok sevmesemde pantolon görünümlü ve deri taytları seviyorum.
 • Paylaş
Evde giyenler ve dışarıda giyenler olarak ikiye ayıralım:

Evde giyenler:
1. Rahat olduğu için.
2. Eşine seksi görünmek için (maalesef zor bir ihtimal!)

Dışarıda giyenler:
1. Seksi görünmek ve ilgi çekmek için.

Dışarıda tayt giyenlerin "rahat" olduğu için giydiğini düşünmüyorum! Neden? Çünkü Türkiye'de dışarıda tayt giymek bir kadına rahatlık değil rahatsızlık verir! Elbette rahatsız edilmeyi "ilgi" olarak kabul eden istisnalar var ve bunlar da "seksi görünmek ve ilgi çekmek" sınıfına giriyor!
 • Paylaş
6

Belgi Saygı, Kesinlikle katilmiyorum. Tayt ve seksi kesinlikle yan yana değil bence. Hatta üstüne uzun bişeyler geçirdiniz mi , sizden rahatı, sizden pejmürdesi olmaz. Sıkıysa benim üstümde tayt varken yaklassin ...

Cevap Arayan Adam, Belgi hanım taytlı kadınların size seksi gelmemesi çok doğal. Sağlıklı kadınların, diğer kadınlardan cinsel yönden etkilenmemesi anormal değil.

İkincisi, taytın üzerine uzun bir şey giyilmesi karşı cinsi daha fazla tahrik eder. Bunu da öğrenmiş olunuz.

Esasen erkeği etkileyen kadının çıplaklığı değildir. Erkeğin hayal kurmasını sağlayacak tarzda giyinilmesidir.

Her kadın vücudu seksi değildir ancak tayt ve benzeri sıkılaştırıcı kıyafetler o vücudu seksi gösterir... aynen makyaj olayında olduğu gibi.

Kadın gözüyle değil erkek gözüyle bakın diyeceğim ama buna imkan yok! Ama en azından şunu düşünebilirsiniz:

Kadınların "pejmurdelik" sandığı bir çok şey maalesef erkekler için erotizmin başlangıç noktası!

Türkiye'de kızlar, erkekler konusunda çok fazla yanlış bilgiye sahip. Bu yanlış bilginin cezasını maalesef tacize, tecavüze uğrayarak ya da aldatılarak çekiyorlar.

Belgi Saygı, Buradan benim çıkardığım ancak şu olabilir, erkek için hiç fark etmez... Görmek istediği neyse onu görebilir. Gerçi bu duyduğum bir şeydi ama sizin bu yanıtınızdan sonra daha bir inanasım geldi. Saygılar...

Yazdımdurdum, seksi görünmek için tayt giyen bir kadına rastlamadım. kadından etkilenmek isteyen kişi pantolondan da etkilenir, tayt dan da.

Dilara, Mantık hatası var!.. Eşine taytla seksi görünmesi zorken başkalarına nasıl seksi görünüyor?..

Dilara, Dışarıda rahat olmamasını da anlamadım. Gözü abazanlıktan dönmüş itlerin sokaklara salınmadığı muhitlerde gayet de rahat oluyor. Diğerlerinde zaten yürümüyoruz.

Bazı kadınlar erkekleri baştan çıkarmak için seksi görünmek için güzel olan vicut hatlarını ortaya çıkar mak için kızsanızda bana gerçek bu
 • Paylaş
1

Balık, aynen öyle.
Tayt göstermeden de giyilir.
Erkekler nefsine göre bir ortama zemin hazırlamak için sözde moda , çağdaşlık, şu bu ayağına kadınları iffetsizliğe sürüklemekte.Kadınlar ise içgüdülerinde kendini gösterme hevesi var ama sanki bu yokmuşta "moda,çağdaşlık şu bu" varmış gibi iffetsizliği meşrulaştırıyorlar. Modaymışşş. Yahu Cemil ipekçi bile 90'lardaki tayt akımına "orda burda yürüyen sosisler" diye yorumlamıştı.

Sonuçta iki cinsiyetin de içgüdüsü aynı. Allah''tan bir kısım akıllı kadınlar bu iç güdülerini edeple tanımlandırıp iffetlerini koruyorlar. İşte bunlar gerçek anneler, akıllı olanları yani kendilerini ailelerine adıyorlar dışarıya karşı da muhafaza ediyorlar. "Muhafazakar" terimi de bu anlayışla bağdaş.

İsteyen istediği gibi yaşıyor sonuçta.

internethaber.com/kadinlar-tayt-giymeyi...
detaylı bir cevabı yazıyor burda okuyun
 • Paylaş