Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kadınlar niçin tırnaklarını uzatır? Yemek yerken mideleri bulanmıyor mu? Tırnaklarını uzatınca güzel ve bakımlı mı görünüyorlar sizce?

Parmaklarını uzatarak ellerinin daha ince görünmesini sağlama amaçlı uzattıklarını düşünüyorum. Kadın milleti ellerini bizlere göre çok daha fazla yıkadığından bizim kısa tırnaklarımızdan daha temizlerdir.

Diğer bir teorim ise hemcinslerine ne kadar yırtıcı olduklarını göstermek istemeleridir. Cat fight'ların saç çekmeyle beraber ayrılmaz, vaz geçilmez etkinliğidir. Yüze atılan bir tırmık kadının en değerli hazinesi olan güzelliğini ilelebet gölgeler.

Üçüncü teori tabii ki seks oyuncağı olarak uzattıkları yönünde. İçgüdüsel olarak erkekleri işaretleyip başkasına yar etmememe amacını gütmesidir. Karşılıklı olarak sadist ve mazoşist bir oyun oynanır adamın sırtında kankalarına gösterip övünebileceği başka kadınlardansa saklamak zorunda kalacağı kırmızı izler kalır. Neyse ki sırt derisi yüz kadar hassas değildir, tüm tırmık izleri günün birinde kaybolur.

Neden üç iz kaldığını irdelersek, tırmalama esnasında başparmak konumu itibarıyla etkisiz eleman olur, serçe parmağın ise kadın müzisyen değilse ki o kadar uzun tırnaklarla çalınan bir müzik enstrümanı yok, güç çok az mevcuttur. Dolayısıyla kendine özel bir kası olan işaret parmağı ve elin ikinci en güçlü kasını paylaşan orta parmak ve yüzük parmağı etkin bir şekilde iz bırakır.
  • Paylaş
Bende neden kesilmesini gerektiğini anlamam tırnakların temiz olduğu sürece uzamasında hiç bir sakınca yok. Kısa kalması gerekse öyle yaratılırdı, tıpkı saç gibi, sakal gibi. Önemli olan uzunluğu kısalığı değil bence, kendi tırnaklarım çok çabuk uzar, motosiklet sürdüğüm için çok çabukta kirlenir oturup temizlemek yerine kesmeyi tercih ederim daha basit çünkü ancak kirlenmese hiç kesmezdim. Kadınlar ise dakikalarca temizliyor, boyuyor, törpü, manikür filan yaptırıyor sonuçta bakımlı ve temiz tırnakları oluyor, çok uzun halinden haz ediyorum sayılmasada bazısında gerçekten çok güzel duruyor güzelde oluyor.
  • Paylaş
Basit mantıkla saçlarınızı da yıkamazsanız kirlenirler. Bakımını yaparsanız sorun yok. Ben bugüne kadar hiç tırnaklarımdan mikrop kapmadım mesela: D. Yemek yerken artık çatal kullanıyoruz yaklaşık 11. Yüzyıldan beri çatal kullanılıyor =) =) =) dolayısıyla tırnaklarımız kirlenmiyor. Yemek yaparkende eldiven takarak bu sorunu çözmüş oluyoruz. Ayrıca kısacık tırnakta oje pek güzel durmuyor maalesef. Güzel ve bakımlı göründüğü aşikar ama çokta kullanışlı değiller =) .
  • Paylaş
Parmakları gayet uzun olanlarda, uzun tırnaktan hoşlanmakta. Sadece kimi kadınlar uzun tırnakla kendilerini daha iyi hissediyor ve güzel ( kadınsı) göründüklerine inanıyorlar. Kaldı ki o uzun tırnaklara sahip şahıslar, elleri ile yemek yemeği tercih etmiyorlardır ve bunun dışında da bu sebeple mide bulantısı yaşadıklarını sanmam:) Şahsi fikrim, "çok" uzun tırnakların yapay ve sevimsiz durduğu, hele ki iyi görünüyor düşüncesi ile sürülen koyu renk ojelerin uçlardan silinmeye başlaması ile, o güzellik bambaşka bir şekle bürünüyor. Ama kimisinde de gayet bakımlı, estetik görünmekte.
  • Paylaş
Açıkçası midelerinin bulanıp bulanmaması beni ilgilendirmiyor.
Ayrıca bu uzatmanın bakımlı görünmekle alakasının olduğunu da düşünmüyorum tabii.
Fakat biraz empatiyle yaklaşınca aklıma ! Lk gelen bu durumu aksesuar olarak kullanmak için ciddi zaman ayırdıkları.(en az uzun bir banyo kadar )
Bunun dışında doğru zamanda insanın içindeki mazoşistliği uyandıran fantastik bir aparat olarakta algılıyorum.
  • Paylaş
2

Hakan, Peki neden genelde 3 çizgi kalıyor azizim :-):-)

Ayhan Şimşek, 10'luk puan sisteminde sınıfta bırakır bu adamı :P fakat bilemedim :D

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

401 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları