Bilmek istediğin her şeye ulaş
Kadın olarak, bu yaşa kadar hiç kimseyi hiç bir sebepten ötürü kıskanmadım dolayısıyla kıskançlıkla nasıl baş edileceği/edilebileceği hususunda hiç bir fikrim yok. Bu soruyu sorarken kendinizi gizleme gereği hissettiğinize göre sanırım sevgiliniz tarafından epey bi kıskanılmaktasınız size ne demeli tanrı yardımcınız olsun temennisi.. :) Belgi'nin de söylediği üzre sınırları belirlemek sizin elinizdeyse şayet, sınırları zorlamayın en azından deneyin çaba gösterin ;)
  • Paylaş
"Davul bile dengi dengine" vay bee Süleyman Demirel gibi konuştum. Denklik önemli. İlişkide denklik olursa kıskançlık olmaz. Eşlerden biri diğerine göre çok değersiz olduğunu düşünürse kıskanır. Olur mu öyle şey insanlar böyle sınıflandırılabilir mi demeyin. Olur öyle şey, Brad Pitt gidip zamanın Ayşen Gruda'sıyla beraber olsaydı, hiç talibi olmayan Ayşen sürekli Brad'in çevresindeki kadınları dağıtmaya uğraşırdı. Sadece güzellik değil tabii ki "zengin evlenip" sınıf atlayan kadın sınıfına iki değil dört kolla sarılmaya çalışacaktır, adamı kaybettiği anda sadece adamı değil sınıfını da kaybedecek ve eski sınıfına düşecektir. Tabii ki diğer kadınları kocasından uzak tutmak için her yola her stratejiye başvuracaktır. Sadece zenginlik de değil, orta halli bir profesörle evlenen orta okulu kurul kararıyla bitirmiş güzel Kezban da kendisini kocasına layık görmeyecek ve kocasının yakınına fakültede uçmuş bir dişi sineğin bile yaklaşmasını engellemek için elinden geleni ardına koymayacaktır. Kıskançlığın tek çözümü denklik. Kaybetme korkusu olmayan, eşi için vazgeçilmez olduğunu bilen erkek de kadın da kıskanmaz. . .
  • Paylaş
Sınırlarını zorlamayarak
  • Paylaş
Diğer soruya yazdığım cevabın aynısı bunda da geçerli;

Her kadın/erkek belli bir derecede kıskanılmaktan hoşlanır. Bu kıskançlık bireylerin yaşamını etkilemiyorsa ortada baş edilme kelimesini kullanmaya sebep olacak bir sebep göremiyorum. Ha ama kıskançlık hayatı etkilemeye başlamışsa; baş edilmez, oradan uzaklaşılır. Zira o kadar kıskanan insan karşısındakine ya güvenmiyordur, ya da karşısındaki bunun için haklı sebepler veriyordur. Her iki durumda da o ilişki sağlıklı değildir.
  • Paylaş
Kıskanmayan biriyle birlikte olarak. Ama sonra sevilmediğini düşünüp onu kıskanmak yok :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

118 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları