Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kadınların zevk noktaları nereleridir?

Kadınlarda vajina kısımlardan oluşmaktadır. Cinsel ilişki sırasında, ilişkiye vajinanın hazırlanması için yani orgazm olabilmesi için vajina da hassas bir bölge bulunmaktadır. Bu bölgeye clitoris denilmektedir. Bu organ kadın cinsel organlarında en duyarlı bölgedir. Embriyolojik olarak erkekteki penise benzer. Uyarı ile sertleşir.

Alman jinekolog Ernst Gräfenberg'e göre kadınların zevk aldığı nokta G noktası olarak adlandırılan bölgedir. G noktasının aşırı şekilde erojen olduğu ve kadın orgazmının sadece klitoris değil G-noktası tarafından da ve çok güçlü bir şekilde tetiklenebileceği iddia edilmektedir. G noktası, vajina girişinin ortalama dört santimetre sonrasında, kadının prostat bezine temas etmenin mümkün olduğu bölgedir. Klitorisin içeride sinir damarlarının yoğun olduğu sapı olarak da adlandıranlar mevcuttur.

Bilimsel ve anatomik olarak kadının en çok zevk aldığı noktası klitoristir. Ancak bir kadının partnerini istiyor olması yani, beyinde bunu başlatması gereklidir.

Bütün hayvanlarda olduğu gibi insanlarda da çiftleşmeye hazırlık evresi vardır. Kadınlarında bu birleşmeden önce bazı hassas noktaları vardır. Çoğunluğun verdiği sonuçlara göre; saçlarının okşanması, boyun bölgesi, dudakları, sırt bölgesine yapılan masajlar, göğüs uçları, kalçaları kadınların zevk aldığı bölgeleridir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

749 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları