Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kafamda yapmak istediğim çok büyük olmayan bir iş, bir proje var. Ama eksiklerim de var, programlama vs... Ekip kurmak istiyorum. Kafa dengi arkadaş nereden bulurum?

İşin içinde mimari bir şeyler varsa dahil olmak isterim ama pek açıklama olmayınca ne diyeceğimi bilemedim.
Soruya dair kişisel fikrimi soracak olursanız, ekip denilen kavram eğer kuralları, görev tanımları tam anlamıyla tüm katılımcılar tarafından içselleştirilmediyse çokluktan başka bir anlam ifade etmiyor.
Proje her ne olursa olsun ekip başı, lider nasıl tanımlanıyorsa artık, projenin tüm aşamalarında yetkin ve bilgili olmalı. Olası aksaklıkları doğru tanımlayıp, oluşacak yeni süreçleri doğru programlamalı. Eksiklikleriniz eğer projenin temel faktörlerinden birini ve birkaçını oluşturuyorsa kendi projeniz olarak kalmasını sağlama konusunda zorlanabilirsiniz.
Kendi tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki ortada ciddi elle tutulur bir durum yoksa katılımcı bulmakta ciddi zorlanacağınızı düşünüyorum. Bilgi eksiklerinizi bile tamamlama noktasında harekete geçmeye başlamanız, belli bir noktaya kadar kendi çabanızla projeyi ilerletmeniz, geldiğiniz noktaya göre katılımcı aramanız ve bunu yaparken de durumu profesyonel bir iş tanımı çerçevesinde, sürdürebilir bir mesai ve dolayısıyla ücretlendirme politikasıyla devam ettirmeniz en sağlıklı yöntem olur diye düşünüyorum.
  • Paylaş
1

Erkan Tufan, Cevabınız için teşekkürler. Güzel bir açıklama olmuş.

1- Girişimcilikle ilgili olan toplantılara katılabilirsin, (meetup veya eventbrite gibi web sitelerinden ne gibi etkinlikler var araştırabilirsin)
2- Facebook'ta girişimcilikle ilgili açık gruplarda co founder aradığını paylaşabilirsin.
3- Arkadaş çevrene sorabilirsin. (Belki arkadaşların arasından olmasa bile onların çevresinden birilerini bulabilirsin)
4- Biraz bütçen varsa ilan verebilirsin. (Kariyer Yenibiriş gibi web sitelerinde)
5- Linkedin'de araştırma yapabilirsin. Bulduğun kişiler ile iletişime geçebilirsin.

Uzun ama en efektif yöntem 1 numaradır. Yüz yüze tanışmak ve konuşmak daha kesin sonuçlar verir.
  • Paylaş
meetup.com ve eventbrite'a git, buradaki etkinlikleri takip et, (örnek startupgrind) gitmeden önce kendine ekip arkadaşı arıyorum diyen espirili bir tshirt yaptır, email adresini eklemeyi unutma, ayrıca kartvizit bastır kendine ve insanlarla tanış, nasıl iyi bir etki bırakacağını anlatan bir iki şeye baksan iyi olur. Udemy udacity gibi mooc'lardaki eğitimleri takip et.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

117 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları