Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kafanız çok dolu iken beyninizi resetlemek için ne yaparsınız?

Bir büyüğe başvururum. :)
 • Paylaş
8

Ergün Tuna, Bir büyük keser mi...???...

Şaman, Olmadı ikinci bir büyükten de fikir alırım :)

Hakan, buyurun benim ikinci büyük :) @serkan

Şaman, Yav yüklenme çocuğa, ben zorla öyle söylettim. Tabii ki en büyük büyük Tekirdağ'dan gelir sonraki de @hakkan üstadımızdır.

Sertaç Kunduz, :):) süpersiniz üstadlar..

Hakan, tekirdağın büyüğü sıfır noktası aga :) doğal olarak sonra sen geliyon. abimsin.net :)

Şaman, Gel de bu ince adamı sevme ☺

Hakan, mümkünse sevme . abi dedik da :))

Kafam sürekli dolu zaten, bunu amanda çok yoğunum, efenim işlerden bunaldım, yemem içmem çalışırım, acayip zekiyim, dünya sorunlarına entegreyim, zırtp pırt fikir tartışmaları yaparım, yok dünyayı, yok insanları, yok kapitalizmi sorgularım filan gibi hava atar nitelikte söylemedim ama.

Kafam cidden hep doludur bazen önemli olaylar işgal eder beynimi bazende, beş para etmek olaylar ama hep meşgul olur kafam.

Bu sebeple benim gibi oto boka kafasını doldurup bünye ye gereksiz yüklemeler yapanlar için bazı tavsiyelerim olabilir diye düşünüyorum.

Efenim;
Kafa doluluğu salaklık yapar, hata yaptırır akabinde de daha dolu bir kafanız olur,

Ortamımızı dışarıdan görmek lazım önce . Mevcut durumdan bir iki dakikalığına sıyrılın ve elinize bir adet kurşun kalem alın, ortamı not etmeye başlayın . Kafanızı meşgul eden hard diskte yer kaplayan tüm konuları not edin sonra bunları önem sırasına koyun. Ve göreceksiniz ki ilk sırayı hep ertelediğiniz konular alacak, sonra çözüm yollarını sırasıyla yazıp gerekirse o işi çözecek bir tanıdıktan yardım alın.

mümkünse küçük ve önemsiz uygulamaları başkasına yaptırın. Ne biliyim ödemediğiniz faturalar olabilir , kredi kartı ödemeleriniz, atılması gereken mail, düzenlenmesi gereken bir rapor filan bu tür basit işleri listeden çıkarın sonra önemli işlere sıra gelecek ki ufak tefeği ayıkladıktan sonra feriye kalan işler zaten kafanızı yormayacaktır.

Çook sıkıldığınız da 20 dakika formülünü uygulayın. 20 Dakikalığına geriye yaslanın, gözleri kapatın uyuyormuş gibi nefes alın, içinizden bir melodi geçirin, öyle ki dışarıdan bakan sizi cidden uyuyor sansın. Bu arada telefonu sessize alın, bilgisayarın ekranını kapatın öylece çıplak kalın ruhunuzla , sanki dünya yıkılsa çok ta tınnn modu yani.

Bu motivasyon inanın o listeye dalmanıza ve kafanıza fazla gelen sorunları çözmenize yetipte artacaktır.

Ha bunları yapınca kafa dolması bitecek mi elbette bitmeyecek kafanız dolmasını istemiyorsanız şöyle bir hayat kurmanız lazım.... :)

 • Paylaş
20 li yaşlarda bir şey keşfetmiştim. Şöyle ki, başım deli gibi ağrıyor, sol ya da sağ arka taraf..ama ne ağrı, unutulacak, yok sayılacak tarafı yok, ağrı kesici de kesmiyor, biraz baş dönmesi gibi dengesizlik yapıyor, sağ sola sallıyorum, öne yanlara eğip tutuyorum...babaannem tülbent bağlardı, sıkardı, bulduğum bir bez parçasını alnından geçecek şekilde bağlıyorum, tahta saplı çorba kaşığını da sokup aradan döndürüyorum, turnike yapıyorum, sıksın diye :) I ıhhh.. Kafayı sağa sola sallarken istemsiz şekilde duvara çarptım, sertçe....Aman Allahım ağrı yok, nassı, yok oldu işte, direk sokağa çık gezmeye git, tarih oldu....

Neyse, sonraki dönemlerde, aynı baş ağrısı hortladığında, başımı muhtelif eksenlerde ve şiddetlerde duvara tıkıladığım oldu, lakin fayda etmedi, kendiliğinden olması gerekiyor ya da şiddetini tam hatırlayamadığımdan, boşu boşuna kafayı da yarmak istemediğimden, şiddet düzeyini tam arttıramıyorum....Neyse bu hayatım boyunca 5-6 kez rastgele yaşandı, ama hiç sistematiğini öğrenemedim...ilimsel açılım bile getirdim mevzuya kendimce...beyinde bi yerlerde kan toplanıyor, damarlarda büzüşme daralma yaşanıyor, kafa içi basınç artıyormuş gibi bazı bölgelerde baskı oluşuyor. Küt diye vurduğunda tüm giderler açılıyor, bu kadar basit yani:)

Kafanın dolu olduğunu anlayamam. Bir beyinsel yorgunluk hissi, ense, şakaklar, gözlerde oluşmuşsa uyurum. Taktikse şu; akşam 18:00 den sabah 07:00 e kadar 13 saat uyumak...deliksiz... Duş almak filan yok...olduğun gibi, hatta soyunmadan, çorapları çıkarmadan leş vaziyette direk uyku... Kısa süreli bir hafıza kaybıyla uyanmışsanız sabah, maksat hasıl olmuş demektir. Artık kahvaltı, aspirin, duş zamanı... Çizgi film bile izleyebilirsiniz ufaklıkla, ama şu hareketli olanlardan değil, basit sakin en idiotça olanlarından. . . güzel oluyor:)
 • Paylaş
2

Ayhan Şimşek, Kaan çok iyi ifade etmişsin. Bende de literatürsüz zannettiğim bu ağrı yılda 1 veya 2 defa oluşuyor. Ne hap ne voltaren iğne hiçbir şeyin geçiremediği bu ağrıyı bir dönem reikide başarılı bir arkadaşla atlatıyordum. Ama artık o arkadaş yok. Neyse ki yokluğundan beri o ağrı da hiç yok :)) Ama dolarex die hem ucuz hemde bu bahsettiğin ağrıya da iyi gelen bir genel iç ağrıları hapı var. Yutunca iyi geliyor ;)
Geçmiş olsun.

Ahmet Avcı, Saol...reiki değil de judo boks filan lazım, sağlam darbe olacak, zıngıldayacak bi beyin, o zaman ii geliyo..

Kafanın ne ile dolu olduğuna bağlı. Biriktirilen ne varsa dışa vurmak adına yapılan eylemler her zaman daha faydalı oluyor bana. Bazen çizim yapmak, bazen söylenemeyenlerin yazıya dökülmesi, bazen spora odaklanmak hayatımı kurtarıyor.
 • Paylaş
Kendime bir çay/kahve koyup oyun oynarım, resim çizerim, müzik dinlerim, kitap okurum, kedimle oynarım, çıkar arabayla iki tur atarım, bir yere gider iki bira içerim...

Kafam çok dolu olmuyor benim sanki ya.
 • Paylaş
12

Şaman, Eee iki birayla araba kullanmak yasak?.. ☺

Portakallı Ördek, Hepsini aynı gün yapmıyorum canım.:D

Şaman, ☺ Ben de espri yapmıştım zaten... Biraz da geyiğimiz olmasın mı... :P

Portakallı Ördek, Olsun olsun.:D Gerçi itiraf edeyim, kullanmışımdır. Barların malum biraları sulu.:D

Şaman, Yakalanmadıktan ya da birini yaralamadıktan sonra neden kullanılmasın ki ☺

Portakallı Ördek, Ya hu bir senedir trafikteyim, ayık olandan çektiğimiz daha fazla. Ankara böyleyse, İstanbuldakilere peygamber sabrı lazım.

Şaman, Neden bütün akıllı insanlar angaralı ☺

Portakallı Ördek, Angaralı değilim, Angarada yaşıyorum.:D

Şaman, Olsun Ankara insanları akıllandırıyor, bazılarını hariç tutuyorum tabii (Bakanlıklar-Kavaklıdere arasında Akay yokuşunun altındaki büyük binada toplanan büyükbaşları yani) Ben de Ank aradım İstan buldum ☺ Dumur oldum yani...

Portakallı Ördek, Büyük başa büyük bina lazım tabi.

Şaman, Aaaa doğru bir de çiftlikteki kaçak sarayda oturan var...

Portakallı Ördek, Ayyy o garabet yüzünden güzelim ağaçlar gitti. Kocaman bir de az buz da değil. Yanından geçerken içim acıyor.

Uyurum genellikle, ve bence en mantıklısı da budur
 • Paylaş
Öyle sihirli bir formül yok maalesef varsa da ben bulamadım henüz. Ama bir aksiyon almak iyidir, harekete geçmelisin. En basitinden bir yürüyüş bile çok faydalıdır. Kafan çok mu attı, vur kendini sokağa, yorulana kadar yürü, hava al. Eve geldiğinde mutlaka daha iyi hissedeceksin.
 • Paylaş
Akşam yürüyüşleri yaparım, müzik eşliğinde.
 • Paylaş
Elimdeki işi bırakırım direk biraz uyku biraz müzik veya biraz yemek en azından biraz yardımcı olur illaki ...
 • Paylaş
Sahil kenarında rahatlatıcı muzikler dinleyerek yurumek...
 • Paylaş
Düşünce
:) dün başladım bu kitaba fazla okuyamadım henüz söyleyemiyorum ne kadar iyi veya ne kadar saçma
 • Paylaş
1

Özge Çelik, tam anlamiyla sorumun cevabini vericek bir kitap gibi gozukuyor tesekkurler :)

Ben sahilde yürüyüşü tercih ediyorum ve genelde işe yarıyor.
 • Paylaş
TERLE!
Ardından güzel bir duş. Terlemek mühim.
 • Paylaş
Öyle durumlar konsantrasyonumun maksimumda olduğu zamanlar olduğundan ortamı ayarlar astral denemelerimden birine girişirim.
 • Paylaş
Post Ejaculation Syndrome un kollarına bırakırım kendimi
 • Paylaş
2

Şaman, PES oynuyorsun yani üstat :D

Sessiz sakin bi yerde düşünmemeye gayret ederek sadece yürürüm akabinde ne bir ev ne de kimsenin olmadigi kanaatine varirsam avazim çıktığı kadar bagiririm :)
 • Paylaş