Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kafatasımın arka tarafında c1 hizasında yoğun kas gerginliği ve ağrısı hissediyorum, acaba vibrasyon aleti kullansam o bölgeye kasların rahatlamasını sağlar mı?

hani şu kas gerginliği olan bölgelere uygulanan ucunda top olan vibrasyon aletinden bahsediyorumDüzenle
Omurga bölgesinde sakıncalı olabileceğini düşünüyorum
  • Paylaş
Bilgisayar başında uzun süre durmak, yazı yazmak, uygunsuz yatmak ve kitap okumak veya bunlara benzer her hangi bir hareket buna sebep olabilir, bunlardan vazgeçilirsede düzeleceğini sanıyorum ama doğrudan sorunuza cevap verirsem evet , fazla kuvvet uygulamadan yapmanızı tavsiye ederim
  • Paylaş
Öncelikle doktor olmadığımı belirteyim, bu konuda en doğru bilgiyi bir Nöroşirürji ya da Nöroloji hekiminden alabilirsiniz.
Ancak sorunuz beni tıbbi eğitim almasam da araştırmaya sevk etti ve şu fotoğraftan gördüğüm üzere c1 bölgesi kafatasını taşıyan atlas kemiği oluyor:

Tıp

Bu durumda ağrının oluşma sebebi olarak "ksa" arkadaşımızın belirttiği sebepler geçerli olabilir. Ben bir ek yapacak olursam, kafamızı gün içinde yeterince çevirmediğimizden kaynaklıdır bu ağrılar. Atlas kemiği bu çevirme işleminin temel taşı olsa gerek. Dikkat etmeli ve gün içinde kafamızı sağ-sol-yukarı-aşağı-çapraz hangi yönde olursa olsun çevirmeliyiz. Sohbet-spor bu konuda gerekli hareketleri sağlayacaktır kanısındayım! : )
  • Paylaş