Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kaldığım apartla sözleşme imzalamadan önce kız arkadaşımın aparta gelebileceği konusunda adamla konuşmuştuk. Bugün ödev yapmak için kız arkadaşım gelecek dediğimde hayır olmaz öyle şey dedi. Sözleşmede karşı cins giremez diyormuş. Adam bize ilk görüşmelerimizde yok şöyle olacak böyle olacak dediği şeye ben öyle demedim diyor. Bu adamı nasıl haksız çıkarırım?

Adam televizyonumuzu 1 hafta sonra getirdi. Duşumuzun kabini bozuk. Her hafta temizlikçi gelecekti güya o da yok. Neymiş efendim temizlikçi ayrılmış bilmem ne. Sonuçta ne olursa olsun bana hizmet vermek zorunda. Bu konuda acil yardım istiyorum sizden. Elimde kalacak yoksa bu adam.Düzenle
  1. Sözleşmede yazıyor mu?
  2. Öyle saçma sapan bir maddenin sözleşmeye yazılması yasal mıdır?

Benim kanaatim öyle bir madde yazılsa bile geçerli olamaz. Anneniz ya da akrabanız da gelebilir.

Araştırdım, bir avukat bu konuda şunları kelam etmiş:


KIZ ARKADAŞIMI EVE GETİRMEK SORUN MU?

Biz üniversite öğrencisiyiz ve bir sitede kiracı olarak oturuyoruz. Ev sahibi ve komşular, kız arkadaşlarımızı eve getiriyoruz diye bizi evden atabileceklerini söylüyorlar. Böyle bir hakları var mı?

Turgut Öz: Daha önce belirttiğim prensipler burada uygulanacak. Kat mülkiyeti kanununda diğer ifade var, hep söylüyorum. Komşuları rahatsız etmeyecek, dürüstlük kuralına göre, hak ve adalet prensiplerine göre davranışlarda bulunmak, bunları ihlal eden davranışlarda bulunmamak diyor. Şimdi, burada çok sık çıkan bir sorun bu. Çok insan davet etmek, kız arkadaş getirmek vs... Veya evlilik dışı ilişki yürüttüğü birisini götürmek. Bu hususta net bir kriter yok. O muhitin, o yerin, o sosyal ortamın özelliklerine bakılır. Böyle davranışların kültürel çevre ve semt çevresi olarak çok yadırgandığı ve insanların bundan çok rahatsız olacağı ortamlarda, bu ortamın özelliklerini dikkate alarak da biraz da ev kiralanmış ve tutulmuş sayıldığı için daha dikkatli olmak gerektiği söyleniyor. Ama bunların, böyle daha çağdaş yaşam şartlarına uygun ortam için bunların bir bahane yaratmak için ileri sürüldüğü kabul edilir. Ve buna göre bir sonuca varılır. Çok genel olarak söyledim. Net bir görüş yoktur.


Kendiniz de bakabilirsiniz: arsiv.ntvmsnbc.com/news/177966.asp
  • Paylaş
Sözleşmede yazmadığı sürece sorun yok ancak yazıyosa pek bir yaptırım uygulayamazsın bana göre. Ancak sözleşmede cayma hakkını kullanmana müsait bir madde varsa o şekilde cayıp aparttan çıkarsın
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1007 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt