Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kandilden bir kısım açıklamalar vardı. Detayı Sn. Taha Yalçın 15.10.2014 tarihli Hürriyetteki yazısında açıkladı. Bu açıklamalar ışığı altında gene ülkemizin günde 5-10 şehit verdiği döneme geri döner mi sizce? Dönerse çözüm süreci bir oyalama mıydı?

Öncelikle çözüm sürecinin samimiyetine inanan oldu mu?
Açıkçası ben hiç inanmadım. Zaten bir samimiyet olsaydı zamanın başbakanı miting meydanlarında Kürt ve Alevi vatandaşlarımıza giydirmezdi. Bu arada Kürtleri kızdıran hatta bir çoğunu öldürten ve görünüşe göre son iki hükumetimizin desteklediği kötü olaylar oldu. 2011'den bu yana ülkemizin güneydoğusundan silah ve mühimmat sevkiyatı yapan TIR'lar çıkıyor. 2000 adet oldukları tahmin ediliyor. Birkaç tanesi yakalandı ve hemen MİT TIR'lara sahip çıktı. Yakalayacağım diyenler, yakalayanlar anında sürüldü. Olay hemen örtbas edildi. O TIR'lar o civarda birilerine ülkemizin resmi bir silah satışı yoksa nereye gidiyordu, nereye gittiler. Normal zekalı, normal düşünebilme yetisine sahip bir insan olarak TIR'ların Maliki, Esad ya da PYD'ye gitmediğini düşünüyorum. Bir de kadim dostum Esad bir gün pis diktatör Esed oluverdi. O bölgede Esad'a düşman olan bir grup var adını duymuşsunuzdur IŞİD diyorlar. Hani sayın eski başbakanımız gibi Esad'ı devirmeyi çılgınca istiyor olsam, hatta bunun pazarlığını açıkça ABD ile yapıyor olsam önce çok fazla dikkat çekmeden düşmanımın düşmanını desteklerim. Tabii eğer düşmanımın düşmanının manyak olmadığını bilirsem lakin herkes manyaklığı kendiyle kıyaslayarak değerlendirdiğinden dolayı olacak ki IŞİD'in hepimiz için büyük tehlike olduğunu sezemedi.

Yani tabii düşmanımın düşmanı Esad'ı da devirmeye uğraşıyor ama nereden buldularsa ellerindeki silahlarla bir sürü ordu birliğinin ağır silahlar da dahil olmak üzere yığınla silahını ele geçirdi ve bizim sınırımıza doğru da ilerliyor. Tampon bölge, tampon bölge deniyor ya günlerdir. Eee bizim tampon bölgemiz var zaten, güneydoğudaki Kürt vatandaşlarımızın akrabaları bizim silahlarımızla öldürülüyor. Hani Orta Anadolu'nun oportunist yandaşları, hükumetin gizlediği her şeye inanıyor tamam da güneydoğudaki vatandaş bütün bu sevkiyatlara şahit oldu. Şimdi PYD, PKK ve yöredeki sivil Kürtler diyorlar ki açın sınırı biz gidip akrabalarımızla beraber savaşacağız. Aldıkları tepki yaylım ateşlerine bile varıyor.

Şehirlerimizde her ne kadar yandaşlar yok öyle bir şey dese de IŞİD gayet aktif ve örgütlenmeye devam ediyor. Artık IŞİD üniversitelere de girmiş durumda ve bunu hepimiz görebiliyoruz. Gezi direnişinde 10 milyonu bastıran yüce devlet isterse IŞİD'in ülkemizdeki tüm aktivitelerini engelleyemez mi. Engeller ama daha iki gün önce yaşasın IŞİD diye bağırıp Kürtlere ateş açan polisin videosunu izledik.

Şimdi bunlar benim İstanbul'da rahat koltuğumdan gördüklerim. Doğru olmayabilirler tabii ki, giden silahlar hayırlı bir iş için gitmiş olabilir, THY IŞİD'cileri ücreti mukabilinde taşımış ve taşıyor olabilir, Kızılay'dan geldiği belgelenen malzemeleri Kızılay'dan çalmış olabilirler. Daha niceleri olabilir yalnız ben buradan Kürtlerin karşı taraftaki akrabalarının bizim bakıp büyüttüğümüz caniler tarafından öldürülürken ve bu taraftaki akrabalar ölesiye bir mücadeleyle akrabalarına yardıma gönderilmezken Kürt olsam bu devlete çok kızgın olurdum diye düşünüyorum. Acaba Kürtler bu benim olduğunu düşündüğüm olayların, kendi yörelerinden gün be gün yapılan silah sevkiyatlarının vb farkında olmayabilirler mi? Ya da diyelim bunların hepsi komplo, açılıp fotoğrafları çekilmiş füze başlığı yüklü TIR'lar hariç tabii, Kürtler bu komplolara inanmıyorlar mıdır?

Benim gördüğüm başından beri bir çözüm süreci değil, başkanlığa geçiş süreci. AkSaray tamam, airforce 1 tamam, bir tek anayasayı değiştirmek kaldı...

Neyse yazacak çok şey var. 5-10 şehit olayına gelelim, evvelsi gün tekerleri kabak bir otobüs devrildi ve korkudan polis ordusuyla gezmek zorunda kalan cumhurbaşkanını korumaktan dönen üç polis şehit oldu. Adam kendini korumaya gelen polisi için dört lastik almıyor, şehitler devlet için o kadar da önemli değil. "3-5 Mehmet için meclis mi açılırmış" benim lafım değil. Bence günde 5-10 şehit olan günleri mumla arayacağımız günler görünüyor yakın gelecekte... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

95 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları