Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kanser riskine karşı korunabilmek adına en çok hangi gıdaları tüketmeliyiz?

Kanser riskine karşı korunabilmek adına en çok hangi gıdaları tüketmeliyiz ?Düzenle
-Bir insan için en büyük ve en güzel proje, yaşamı boyunca sağlığını iyi koruyabilmiş olmasıdır. Unutulmamalıdır ki hastalıklardan korunmak, tedavi olmaktan her zaman çok daha kolay ve ucuzdur. Bizim biyolojik yapımızda hiçbir değişiklik olmamasına karşılık sürekli yakıtımız değiştiriliyor.


-Kansere Karşı Etkili Alan Savunması için; En az beş (5:) farklı bitkiden oluşturulan bir salata, en az dört (4:)farklı ot/bitkiden oluşturulmuş etkili bitkisel çay, iki (2:) farklı mevsimsel meyve, iki (2:) farklı bitki tohum/çekirdeği günlük olarak beslenmemize koymalıyız. Bu özellikli beslenme” (5:4:2:2) ile vücudumuz, savunmasında gereksinim duyduğu farklı fitokimyasal zenginliğe ulaşmış olur. Bu fitokimyasal zenginlik Alan Savunmasının en önemli donanımıdır. Bu özel sunum ile bünyemiz yüksek çeşitliliğe sahip vitamin, mineral ve mikro besinleri elementlerini de dengeli olarak her gün almış olur.


-Sağlıklı olmanın ‘doğal sigortası’nı gün boyu üst düzeyde tutabilmek bitkilerle mümkündür. İyi bir Alan Savunmasındaki ‘sır’ bitkiler iyi harmanlandığı zaman doğal bileşenlerinden dolayı inanılmaz bir ‘sinerjistik etki değeri’ kazanırlar. Bu kazanım, bizlerin bağışıklık sistemini olabildiğince korumak ve güçlendirmek adına yapılmış olur. Bu kazanım aynı zamanda bizim güvenli Alan Savunması içinde kalmamıza yardımcı olur. Kimyasal bir fabrika olarak tasarlanan vücudumuzun ahenkli işlemesi, kendine sağlanan hammaddeye çok büyük oranda bağlıdır.


-Bitkileri 5:4:2:2: düzeninde almak, günlük 500’e yakın biyoaktif ve fitokimyasal etken maddeyi bağışıklık sistemine katmış oluruz. Bitkilerdeki bu doğal kimyasallar doğanın hazır preparatlarıdır. Bu preparatlar bağışıklık sisteminin direnç kazanmasını sağlarlar.


-Vücudumuzun Alan Savunmasını daha da yükseltecek kozmik faktör fırsat buldukça doğada yürümek ve sosyal ortamda bulunmaktır. Bu iki ortamın mutluluğu ve yaşam gücünü artırdığı bilimsel olarak bilinmektedir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

467 Görüntülenme1 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları