Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kanser vakalarının bu kadar artmasının sebepleri neler sizce? En tehlikeli kanser çeşitleri hangileri? Nasıl korunmalıyız?

Ailesel faktörler, genler ne kadar etkili. Gıdalardaki oynamalar kanseri tetikliyor mu? Güneş, kimyasal ürünler ve daha niceleri için doktorlar dikkat edin diyor. Sizin düşünceleriniz neler?Düzenle
Efendim benim fikrim aslında kanser vakalarının artmadığı sadece bizim bilinçlilik kazandığımız yönündedir. Evet güneş ışınları, gdo lu gıdalar, alkol, sigara, kimyasal ürünler kanserde artış yapmış olabilir fakat tahmin ettiğimiz kadar değil.
eskiden insanların ortalama yaşama süresi 50 ile şimdi 50 yaşındakiler neredeyse genç kategorisine girecekler. Teknolojinin gelişmesi ile insanların yaşam süreleri uzadı. Oysa ki eskiden ' bir aydır baş ağrısı vardı, kesilmeyen öksürüğü vardı, gözümüzün önünden eridi bitti, sapsarı oldu vb ' söylemler yapılırmış 1950 lerde nerde bu teknoloji, CT ler MR lar yok o zaman ölüp gidiyomuş insanlar. Her kanser türü tehlikelidir. Kanserden korunma yolu bence yoktur, sadece kansere yakalanma sürenizi uzatabilirsiniz, bugün hiç sigara içmemiş, dağda bayırda yaşamış, içine sürekli temiz hava çekmiş bir çok insanımız akciğer kanseri olmakta ve hayatını kaybetmektedir. O yüzden hayatın tadının çıkararak yaşayın geride pişmanlıklarınız olmasın. GDO lu gıdalara gelince onlar hep vardı aslında sadece farkındalığımız arttı o kadar.
  • Paylaş
Stres... Birde ayağınızı üşütmeyiniz... Hiç bir şey olmaz... Kaldı ki insanların tamamına yakını... Çıkarlarının kanseri olmuşlar... uzuvların kanser olması nedir ki... ?? ? ... ... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

196 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt