Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kar körlüğüne karşı alınabilecek önlemler nelerdir?

Kayak yaparken genelde göz altına savaş boyası gibi siyah boya sürülüyor fakat bunun ışığı biraz kırmaktan fazla faydası bulunmuyor zira gözlerinizi yine kısmak zorunda kalabiliyorsunuz. Tam olarak koruyuculuk sağlamak isteniyorsa kesinlikle kar gözlüğü kullanılmalı.
  • Paylaş

Kar körlüğünden korunmak için;yüzde yüz ultraviyole koruyuculu güneş gözlükleri kullanmak gerek.Işık yansımalarına çıplak gözle bakmaktan kaçınılmalı , eğer o an yanınızda gözlük yoksa da koyu renklere bakmaya çalışmalısınız.Göz kuruluğu problemi de yaşıyorsanız,daha dikkatli olmanız gerek,göz damlalarınızı kar tatilinizde de ihmal etmemeye çalışmalısınız.

  • Paylaş
Çoğunlukla kışın kayak merkezlerinde açık havada ve yazları da rüzgarsız havalarda kumsallarda vakit geçiren insanlarda rastlanan bu rahatsızlık genelde kar veya buzdan,nadiren de deniz veya kumdan yansıyan parlak UV ışınlarının korumasız gözlerde sebep olduğu,acı veren bir rahatsızlıktır.Genelde geçicidir.Alınabilecek önlemler siyah kar gözlüğü takmak ya da gözün etrafını siyah bir boya ile boyamaktır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

315 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt