Bilmek istediğin her şeye ulaş

Karakollarda son 5 yılda meydana gelen 24 ölüm olayında güvenlik kameralarının arızalı olduğu için kayıt yapamadığı ortaya çıktı. Sizce bütün bu kameraların bozuk olması tesadüf müdür?

bozuk olmasa ne değişirki sonuçta yargı için dayak işkence zulüm "SOYUT" bir kavram,

 

inploid.com%2ft%2fbasbakanin-rektorler-b...

  • Paylaş
1

Şaman, Ölüm ama çok somut bir kavram, hiç bir mahkeme ölen bir kişinin ölmediğini iddia edemez. Tabii kameralar bozuk olunca kişinin nasıl öldürüldüğü soyut bir kavram olarak kalacaktır.

Böyle düzmece bir kavrammı olur bütün kameralar bozukmuş:)) bu nasıl bir devlet nasıl adalet nasıl içişleri bakanlığı
  • Paylaş
Bu tür durumlarda bozuk olan kameralar değil arkadaşlar. Yanlış bilgi aktarımından kaynaklanan bir bilgi kirliliği var. Karakollarda kullanılan sistemler oldukça basit CCTV sistemleri. Bunların çoğu herhangi bir DVR cihazına bağlı değil bu nedenle normal gündelik işlemlerin yapıldığı bilgisayarlarda kayıtlar tutulduğu için sistemde meydana gelen donanımsal veya yazılımsal hatalar kayıt programını da etkilemektedir. Burada çalışan personel teknik konularda yeterli donanıma sahip olmadığı için arızanın farkında bile değildir. Ekranda kamera görüntüleri olduğu sürece kameranın kayıt yaptığını düşünmektedir. Ancak bir olay olup kayıtlar alınmak istendiğinde bu tür problemler ortaya çıkmaktadır. Tabi ki bu geçerli bir sebep değildir. Bunun içinde gerekli önlemler alınabilir. Amacımız burada medyada sürekli güvenlik kamerası arızası diye bildirilen şeyin teknik bir arıza değil bilgi eksikliğinden ve yazılımsal hatalardan kaynaklandığını anlatmak. Sonuçta kamera görüntüleri olmasa bile sonuçta suçu işleyen mutlaka cezasını alıyor. Medya üzerinden takip edemediğiniz birçok polis şiddetinin sonucu ağır cezalar ile bitiyor. Meslekten ihraca kadar giden birçok olay var. Yani adalet er geç yerini buluyor....
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1004 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt