Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bütün yaşadıklarınının etkisinden kurtulup yeni hayata nasıl tutulur insan ve yeniden nasıl güvenir bir başkasına?

karamsarlıkta kalmaktan,emin olamamaktan,güvenememekten kendine ve karşısındakine..Düzenle
Mobil yazdığım için soru detayında kimin sorduğunu göremiyorum. Genel bir cevap vereceğim ama inanın bu cevap hayatınızı değiştirecek nitelikte.

Asla kendiniz ve inançlarınızdan başka bir şeye güvenmeyin, herşeyi sorgulayın bu ülkede kimse ama hiç kimse işini doğru yapmaz buna noterler dahildir.

Asla 2 defa kontrol etmediğiniz hiç bir şeye güvenmeyin bu ülkede.
  • Paylaş
2

Hayal, böyle yapıyorum sonu hep yalnızlık oluyor...yalnızlıkla barışmam gerekiyor sanırım

Hakan, Travmatik bir durum değil bu, yanlış anlaşılmasın sadece yurdum gerçeği. Yalnızlık acı bir durum, bunu demek istemedim ama bahsettiğim aptallığı hazmetmekte zor. Anarşist bir bakışla mutlu olmak kolay aslında. Direnç lazım.

Merhabalar, kısa ve öz bir cevap olacak gerçi ama Friedrich Nietzsche der ki; "Unutan İyileşir! " Bir insan ömrü boyunca paranoyalarla yaşayamaz. Pazardan aldığınız Domateslerden birisi çürük çıktığı zaman, "Bir daha asla Domates yemeyeceğim, ya yine çürük çıkarsa" demezsiniz hiçbir zaman. İşte bu genelleme kadar abes bir genellemedir "Artık kimseye güvenmeyeceğim! " Ama her iki durumda da adımlarınızı daha temkinli atarsınız. Bizi olgunlaştıran, bizi biz yapan şey "Bütün Yaşadıklarımız"dan ibarettir. Bunları günah ve sevapları ile kabullenerek geçmişe ve olmuşa kafa yormaktansa, geleceğe dair pozitif bakmakla her şeyin üstesinden gelebiliriz. İnsan boşuna meleklerden de üstün tutulmadı.
  • Paylaş
8

Hayal, sonuç ya hep aynı çıkıyorsa ?

Şahin Akdeniz, Sonuç hep aynı çıkıyorsa sizin yöntemlerinizde, bakış açınızda bir problem vardır. Sürekli aynı şeyleri deneyerek farklı bir sonuç beklememeniz gerekir. Verdiğiniz değerin niceliğini ve niteliğini gözden geçirmeniz gerekiyor sanırım.

Hayal, hepsi aynı olmuyor elbette ama sonuçlar hep hüsran..sorun bende takıldım kaldım geçmişe evet ama ne zaman bir dala tutunsam kopartılıyor o dallar...

Şahin Akdeniz, Bir su bardağı yere düşer;

- Ya kahretsin be yaa, ortalık battı, şimdi uğraş dur. Ne güzel buz gibi limonata da gitti. Ne sakarım ben!

- Off off of ne nazar varmış bee, bardak bin parçaya bölündü. Başımıza gelecek büyük kaza varmış.

- Hemen toplayayım da birinin ayağına batmasın, ah dalgın kafam, daha dikkatli olsaydım keşke. Bardak kendisi atlayıp da düşmedi ya.

Hayatta başınıza gelen ne varsa, bakış açınıza göre değişir.
Siz kendinizi inandırmışsınız "Asla mutlu olamayacağınıza" sizi birbirinden güzel çiçeklerin bulunduğu bir bahçeye koysalar "Burada hep böcek var" deme potansiyeline sahipsiniz.

Bence elinizdekilerin kıymetini bilin. Geçmişe dilediğiniz gibi takılın, ama fark edeceksiniz ki hiçbir şeyi değiştiremeyeceksiniz. Geçmişi değiştirebilirsiniz oysa. Boşa kürek çekmekten vazgeçin bence.

Şahin Akdeniz, Geleceği değiştirebilirsiniz diye düzeltme yapayım, çok pardon.

Hayal, ne güel bir yorum çok haklısınız aslında ama işte amalar acabalar yok edyor herşeyi :(

Şahin Akdeniz, Kararsızlık, verilen en kötü karardan bile daha beterdir bunu unutmayın!

Hayal, evet kötüdür çok iyi bilirim ama suç bende herkese güvenip güvencimi sarstım sonra neden güvenemiyorum diyorum işte

Yeni bir hayata kendiniz başlayacaksınız, buna ikinci bir kişiyi katmanıza gerek yok. Hatta katmamalısınız. Birine yeniden güvenmek için önce kendinize güvenmelisiniz. Kendinize güveninizi başkasının davranışlarına bağlarsanız her ilişkiyi baltalar ve bitmesine sebep olursunuz. Kendi ayaklarınızın üzerinde doğrulun, hayatınızı yoluna koyun, ilişki dediğiniz şeyi zaten hayatın merkezine oturtmayın, merkezde siz varsınız. Ardından istediğiniz ilişki gelir.
  • Paylaş
Kendinizi toparlamadan kimseye bulaşmayın bence. Düzeldiğinizde ilk bıraktığınız kişi onlar olur çünkü. Gerek yok... İnsan ilişkilerini de akışına bırakmak en doğrusu. Yaşanan kötü şeyler unutuluyor hatta hiç olmamış gibi bile hissedildiği oluyor zaman zaman. Herkes güvenilmek için bir şansı hak eder. Geçmişinizde sizi hayal kırıklığına uğratanlar yüzünden başkalarına da güvensizlik etmeyin derim... .
  • Paylaş
Uzun bir zaman geçtikten sonra ancak yeniden bir başkasına güvenebilir ama öyle hemen olucak bir şey değil tabikide yine biraz zaman alıcak hatta çok zaman alıcak ama doğru insansa karşısındakine güvenmeye başaracaktır
  • Paylaş
Hepimiz biraz güvenilmez değilmiyiz:)
  • Paylaş
2

Hayal, öyleyiz ama neden kişiye göre değişmiyor mu bu değişiyor değil mi o vakit kimde suç bizdemi ?

Mustafa Kemal Taştekin, Eğer gözyaşlarımız tuzlu olmasaydı meleklerle aynı şeyi görüyor olurduk diye bir söz var.demek ki tüm suç gözyaşlarımızda

Bunun için zamana bırakmalı herşeyi... Ve bir uğraş edinin kendinize. Bu bir spor olabilir bir kurs olabilir vb... İnanın bu iyi gelecektir. Sürekli kafanızı iyi şeylerle meşgul ederseniz kötü şeyleri düşünmezsiniz. İyiliğin olduğu yerde kötülük barınamaz çünkü. :)
Ve sakın kendinizi küçümsemeyin başınıza gelen her olaya bu kötü de olsa iyi birşeymiş gibi bakın biliyorum bu zor birşey ama inanın bundan bir ay sonra ya da bir yıl sonra içinde bulunduğunuz durumdan kurtulacaksınız. Ve sadece bu tecrübe olacak sizin için ve sizi daha da güçlü kılacaktır.

Asla pes etmeyin, hayat pes edenleri sevmez. Ve çok sevdiğim bir sözü de eklemek istiyorum:

"Hayat bir kutu çikolata gibidir, içinden ne çıkacağını asla bilemezsin. " :)

-Forrest Gump-
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

308 Görüntülenme10 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları