Bilmek istediğin her şeye ulaş

Karbon peeling nedir?

PeelingQ-switched Nd-YAG tipi lazer kullanılarak uygulanan bir peelingdir. Leke, sıkılaştırma, akne, yağlanma düzensizliği ve sarkma gibi problemlerin tedavisinde kullanılır. Her mevsim yaptırılabilir, ağrısız ve enjeksiyonsuzdur, günlük yaşamdan alıkoymaz ki bu özellikler de uygulamanın kolay olduğunu gösterir.

Karbon peeling her cilt tipinde uygulanabilir. Uygulama sayısı ciltteki soruna göre 1-10 seans arasında değişebilir. Uygulama için öncelikle cilt temizlendikten sonra uygulama yapılacak bölgeye bir karbon solüsyonu sürülür. 10 dakika beklendikten sonra bölgeye gönderilen q-switched lazer enerjisi yağ bezlerine ulaşmış karbon partikülleri tarafından emilir ve patlatılır. Bu lokal ısı artışı kolajen sentezini uyarır ve oluşan ses dalgarı da gözeneklerin refleks olarak kapanmasına yol açar. Yine özellikle deriye renk veren madde olan melanin tarafından emilim de cilt lekelerinin tedavisinde iyi sonuçlar doğurmaktadır.

Bir uygulama yaklaşık 30 dakika sürer ve ciltte hafif bir pembelik dışında genellikle yan etkisi görülmez. Hastanın ihtiyacına göre 7-10 gün arayla 5-10 seans uygulanabilir. Uygulama sonrasında lekeleri giderilmiş, gözenekleri küçülmüş, gerginliği artmış, kırışıklığı azalmış bir cilt ortaya çıkar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

695 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları