Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayar programcılığı mezunuyum ve iş arıyorum. Web, programlama-seo ve teknik servis gibi alanlarda nasıl iş bulabilirim?

Öncellikle uzmanlaşmak istediğiniz alanı seçmeniz gerekiyor. Mesale SEO konusunda çalışmak istiyorsanız digital pazarlama yapan ajanslara başvurmanız gerekiyor. Web Tasarımı - Programcılığı içinde öyle öncelikle kendi projeleriniz olsun - bu projeler işe girmenizde size referans olacaktır
  • Paylaş
Sadece programlama için kendini geliştirmediğin sürece okulda aldığın eğitimlerin pratik olarak iş hayatına bir faydası yok. Programlama için kursa gidip sonrasında bir ajansta stajyer olarak çalışabilirsin bu mesleği öğrenene kadar.
  • Paylaş
İş verenler, okul süreci boyunca neler yaptıklarına bakacaktır. İş arama sürecinin okul bitimiyle başlanması özellikle bizim sektörde çok sıkıntılıdır. Cv üzerinde her ne kadar bazı kısaltmaları yazarak bir şeyler bildiğini iddaa etsen de iş veren senin referanslarına bakmak isteyecektir. Herkes gibi bilmem ne takip programından başka herhangi bir projen yoksa, süreç sancılı geçecektir. Büyük olasılıkla işi öğrenebilmek amacıyla, yok pahasına bir firmada eğitilmek üzere işe alınacaksın. Projen yoksa yapabileceğin tek şey, bol bol iş başvurusu yapmaktan öteye geçmeyecektir. Geç kalmış sayılmazsın, çok çalışmaya her an başlayabilirsin. Kendini geliştirip, bir konu üzerinde uzmanlaşmaya başladığında, iş arama kriterlerin daha net olacaktır.
  • Paylaş
Öncelikle bu bahsettiğin konuların hepsi farklı konular aslında.

Hangi konuda uzmanlaşmak istediğini belirledikten sonra iş ilanlarına bakabilirsin oldukça çok eleman arayışı var.

Tabii bulunduğun şehir de önemli. İstanbul'da epey ilan bulabilirsin.
  • Paylaş
Mesela seo konusunda uzmanlaştım diyelim bu konuda bahsedermisin
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

280 Görüntülenme5 Takipçi5 Yanıt