Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kargo firmaları neden pazar günü teslimat yapmıyor?

Internet, tv,telefon,sms v.b yollarla mal siparişi ve değerli evrak transferi gun geçtikçe artıyor. Ancak kargonuz cuma günü yola çıktıysa 4 günden önce alamıyorsunuz. Lojistik firmaları neden bu ihtiyacı görüp pazar günleri de teslimat yapmıyor. Bu eksiği giderecek kargo firması sektörde ciddi bir farklılık yaratacak.Düzenle
Sağlık sektörü olmadığı için ve o sektörde çalışanlarında aileleri sevdikleri ve insan oldukları için Pazar günü tatildir. Aras kargoda Cumartesi 5 e kadar açık. Fakat alınan bir karar vardı Cumartesileri kaldırmayı düşünüyorlardı . Fakat olmadı . Yurtiçinin gönderi saatleri biraz daha esnek olduğunu biliyorum.ve bir soru dikkatimi çekti .
" Ancak kargonuz cuma günü yola çıktıysa 4 günden önce alamıyorsunuz." Böyle birşey en kötü kargo firmasında bile yok . Acil kargolarınız için fiyat biraz yüksek fakat teslimat garanti hizmetler zaten mevcut. 600 km e kadar 1 günde teslimat yapılıyor. Hemen hemen her şirket için geçerli . Ekstra olarak Aras kargoda güniçi ve uçak kargo hizmetleri var. Sabahdan izmirden verilen değerli bir evrak çek senet gibi bir gönderi almıştım . Akşama aciliyeti var denilmişti Uçak kargo ile vaktinden önce gitti. Eski bir Aras Kargo çalışanı olarak sorunuza gereken cevabı verdiğimi düşünüyorum .
  • Paylaş
4

Hakan, Biraz eksik ifade etmişim aslında soruyu, bireysel gönderiler de biraz fazla ödeme ile süreç hızlanıyor haklısınız. Ben esasen interaktif pazarlama da ki gecikmeye dikkat çekmek istedim. Şöyle ki; perşembe internetten bir sipariş verirseniz cuma kargoya teslim ediliyor burada tasnif ediliyor cuma yola çıkıyor . Ankara için bir gönderi aras kargo da tam bir gun ic dağıtım sürüyor c.tesi günü semt bürosuna geliyor ertesi gun pazar tatil kaldı p.tesi Ye. Bu yüzden 4 gun dedim. Artık insanlar hızlı teslimat istiyor , istanbul ankara 4 saat ama kargolarin teslim merkezleri ürünü 1 gün tutuyor depoda. Bir de varış teslim merkezlerin de 2 gun kalıyor. Araya giren pazar süreyi 4 güne çıkarıyor aras kargo da aynen böyle maalesef. Pazar günü için vardiya koyup ürünleri daha hızlı dağıtabilirler. Vardiya usulü olunca kimsenin ailesi de mahrum kalmaz. Aslında bu hizmet e-ticareti de olumlu etkiler diye düşünüyorum. Çünkü sektör de güven daha tam oturmadı ülkemiz de belki hızlı kargo bu güveni de olumlu etkiler diye düşündüm. Pazar farklılığını yaratan lojistik firması bence e-ticarette parlayan yıldız olacak.

Halil Ertekin, E-ticaretle kişisel gönderiler farklıdır. İnsanlar hızlı teslimat istiyorsa ışınlanmayı bekleyecek. Kolay yöntemi var planlama . Örneğin x firmasının kargo şirketiyle anlaşması farklıdır. zaten alırkende yazar . Zizigo 1 ile 3 gün süre belirtilmiştir. Gittigidiyor gene hakeza 3 5 veyahut 7 gün denmiştir. Bireysel olarak evrak yada önemli bir ürün gönderim yapıldığında hiçbir zaman bekleme olmaz. 600 km için 1 gündür. Benim anladığım kadarıyla sizin sorununuz markafoni trendyol ve bunun gibi şirketlerin kargoyla olan anlaşmalarıdır. Sonuç da Aras Kargo gibi kargoculuk da ilkeli çalışan bir şirketin hakeza aynı şekilde Yurtiçi gibi güvenilir firmaların yanlış lanse ettiğinizi düşünüyorum . Çok kritik noktalarında çalıştım . İlaç kadar hayati önem taşıyan evrak gönderilerinde bulunduk ve bugune kadar en ufak bir sorun yaşamadık . Gene belirttiğim gibi sizin sorununuz e-ticarette firmalar .Ama logistik olanlar değil. Saygılar

Hakan, Tabi tabi aynen dediğiniz gibi, hatta aras kargoyu da suçlamıyorum. Sistemin bütününe bir tavsiye yada tüketici isteği benimkisi. Belki şirket içi bir girişimci cikar da derki; pazar günleri için bir operasyon planlıyorum. Maksat inovasyon olsun :)

Halil Ertekin, o dediğiniz yapıldı . Ben söylemiştim . Başka bir kaç çözüm önerilerimi de söylemiştim . Kolay şey değil burası Türkiye

UPS kargo kurumsal müşterilerinden belirli bir ücret karşılığında pazar günleri alım yapıyor. Pazar günü alım yaptıran firmalara teslimat da yapılacaktır yüksek ihtimalle.
  • Paylaş
Kargo firmaları PAZAR günleri teslimat yapsa; 1. Haftalık 48 saatlik çalışma saati extra mesai yapılmasına neden olacak.
2.resmi tatil olduğu için.
3.firmaların pazar günü çalışma izinleri olmadığı için.
4. Fazla mesai yapıldığında firmaların personele extra ücret ödemesi gerekecek buda firmaların işine gelmez.
5.genellikle büyük şirketlerle çalışan kargo firmaları pazar günü b yerler çalışmadığı için teslimat yapamaz ve performansları düşer.
6. Hiç bir firma çalışanı pazar günü çalışmak istemez.
  • Paylaş
Sadece Cumartesi, Pazar çalışan ve bunu 2,5 katı fiyatlara yapan bir kargo firması iyi bir girişim olabilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2763 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları