Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kargo firmalarıyla KOBİ'ler kaç gönderim üzerine anlaşıyorlar? 20 ve az gönderimde anlaşma yapılabiliyor mu?

Merhabalar; Tabiki yapılabilir göndereceğiniz ürüne göre teklif veriyorlar kabul ederseniz anlaşma yapıyorsunuz. Ancak mesela müsiad vb. tarzı derneklere üye olanlara bazı kargo firmaları yüksek bir indirim yapıyorlar örneğin 5 tl'ye dosya gönderimine anlaştıysanız 3 tl'ye gönderiyorsunuz ve daha farklı avantajlarıda mevcut.

Umarım yararlı olmuştur.
  • Paylaş
Gönderim sayısına göre fiyat indiriyorlar, ancak benim tavsiyem bir çok kargo firmasından teklif alıp rekabet içerisinde bir anlaşma yapmanız.
Hatta pazarlığa biz aslında diğer kargo firması ile çalışıyoruz ve fiyatımız bu derseniz, bu fiyatın altına düşmemeleri neredeyse imkansız.
Bir kaç ayrı bölgede ayrı firmalar için kargo firmaları ile pazarlık şansım oldu, biraz zorlarsanız inanın bir dernek üyesi olmanıza da gerek kalmayacak.
Rahatlıkla istediğiniz fiyatı alabilirsiniz.
  • Paylaş
Acı gerçek: kargo firmalarının kobilere doğrudan çok büyük bir desteği bulunmuyor. Hatta bazı firmaların yaptıkları indirimler komik denilebilecek seviyede... Fakat sayın Muhammed Furkan Babur'un da söylediği gibi, Müsiad, İviad, Visiad gibi birçok derneğin üyelerine ciddi indirimleri bulunuyor. Tavsiyem, çalışmak istediğiniz kargo firması ile anlaşması olan bir derneğe üye olmanızdır. Faydasını görürsünüz.
  • Paylaş
Kargo anlaşmaları yapılırken alt paket limiti yok. Sadece yapacağınız çıkış sayısı alacağınız fiyatı belirlemede etkili olur
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1013 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt