Bilmek istediğin her şeye ulaş

Karınca yumurtası yağı tüyleri azaltır mı?

Basından: "Karınca yumurtası yağı içeren, 'Karınca Yumurtası Yağı' adlı, karınca adı ve resmi belirtilen (Ant Egg Oil) tüm ürünlerin, Bakanlığımızca yapılan denetimlerde, Kozmetik Yönetmeliği'nin ürün güvenlik değerlendirme gereklerini yerine getirmediği tespit edildiğinden piyasadan toplatılmasına karar verilmiştir ve toplatma faaliyeti devam etmektedir.

Bu sebeple karınca yumurtası yağı içeren, Karınca Yumurtası Yağı adlı, Karınca adı ve resmi belirtilen tüm ürünlerin kozmetik yönetmenliğindeki güvenlik değerlendirme gereklerini yerine getirinceye kadar üretilmemesi, piyasaya arz edilmemesi gerekmektedir."

Öncelikle bakanlık tarafından içeriği uygun bulunmamış bir kozmetiğin kullanılmasını kullanıcıların sorgulaması gerekiyor. Tüy azaltması meselesine gelince...

Birçok dermatolog arkadaşın adını ilk kez duyduğu bir ürün. Bu tür ürünleri kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Bilim dünyasında kabul görüp görmediğini, yan etkilerini bilmelisiniz. Başkalarında olumlu etki vermesi mümkündür fakat sizde farklı sonuç verebilir. Bu yüzden kullanmamak bizce daha sağlıklı.
  • Paylaş