Bilmek istediğin her şeye ulaş

Karteksan gibi web programlama, web tasarımı alanında kurslar veren firmalardan alınan sertifikaları nerelerde kullanabilirim?

yazılım mühendisliği yada bilgisayar mühendisliği okumayıp bu gibi sertifikalı programlara katılıp belgeler alsam, iş sahibi olabilirmiyim?, Nerelere iş başvurusu yapabilirim?Düzenle
Öncelikle iyi bir eğitim merkezinden alınan kursların verdiği eğitim sertifikaları çok göz önünde bulunduruluyor. Freelance olsun olmasın bir işe kalkıştığınız zaman bu eğitim sertifikalarını referanslarınıza ek olarak belirtirseniz müşterinizin, iş vereninizin gözünde belirli bir seviyeden başlarsınız. Bunun dışında bu sertifikaların önemli olduğu kadar bir o kadar önemli olan diğer konu, işinizdeki yetkinliğiniz yani işe ne kadar hakimsiniz bu daha çok göz önünde bulundurulur. Eğer yaptığınız iş içinize sinmiyorsa, kendiniz beğenmiyorsanız karşı tarafında beğenmesini beklemeyin. Sertifikanızın üzerine bir şeyler katarsanız çok daha iyi konumlara gelirsiniz, sevgiler :)
  • Paylaş
Web programlama, web tasarım gibi alanlarda "alaylı" olarak ifade ettiğimiz ilgili lisans bölümlerinden mezun olmadan bu alanlarda çalışmak için sertifika almak her zaman muhataplarınıza karşı yaptığınız işte yetkinliğiniz olduğunu ifade etmede elinizi güçlendirecektir.
  • Paylaş

Bence aldığın eğitimin neresi olduğu değil, senin işinde ne kadar başarılı olduğundur önemli olan. Yani cevap "karteksan gibi kurumlardan alacağın sertifikanın ardından kendini geliştirip işini de iyi yaptın mı her kuruma başvuru yaparken kullanabilirsin." İnanıyorum ki yazılım/tasarım sektöründe senin kaşen çalışmaların olmalıdır

  • Paylaş
Katılım sertifikalarını pek ciddiye almazlar, ancak eğitim sertifikaları iş dünyasında ciddiye alınıyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR