Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kedi kısırlaştırma operasyonu Ocak ayı sonuna kadar yapılabilir mi? Kısırlaştırma yerine ilaçla veya iğne ile yapılan tedaviler etkili ve zararsız mıdır?

Kedi kısırlaştırma zamanı Ocak sonuna kadar diyebilir miyiz? Kısırlaştırma yerine önleyici hap, iğne ne kadar etkili ve zararlı?Düzenle
Operasyon yapılır ayda bir sıkıntı yok. Kısırlaştırma yerine ilaç kullanmak hayvanı kısırlaştırmaz sadece kızgınlık dönemini atlatır. Kesin sonuç değil hatta etki etmediği durumlarda olmaktadır.
  • Paylaş
Kediler 2 kg ağırlığa ulaştıklarında kısırlaştırılabilir. Hangi ayda olduğu fark etmez.
  • Paylaş
Merhabalar, kedinizin yaşı hangi ayda olduğumuzdan daha önemli,
sokak kedileri tamamen açık havaya ve güneşe maruz kaldığı için güneşteki, günlerdeki değişimler işe bahar aylarında çiftleşir. Ev kedilerinde çiftleşme olayında böyle bir şey söz konusu değildir. Ev kedilerinin büyük bir kısmı yılın büyük bir döneminde çiftleşme davranışı gösterir.

Gelelim yazıktır günahtır denilen olaya; tek bir dişi kedi ve yavruları, altı yıl içinde 120.000 kedi üretebilmelerinden, bu kediler ne ev, ne yiyecek bulabileceklerinden ve kısırlaştırma işlemi bir yaşın altında yapılırsa over kanseri riski %99.9 azaltacağından faydalı bir işlemdir. Eğer yazık diyen arkadaşlar bu doğan hayvanlara bakabilecekse neden ovariohisterektomiye gerek duyulsun ki?

Kedinizin ideal kısırlaştırılma süresi 5-8 aydır.
  • Paylaş
Sadece sorudur umarım. Üreme hakkıyla dünyaya gelmiş bir canlının bu hakkının elinden alınması kötü yaw .
  • Paylaş