Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kedilerde doyma hissi var mıdır?

Arkadaşlar iki aylık bir kedimiz var. Bugün ilk defa balıkla tanıştı. Ve 3 tane hamsi yedi ve 4.yü almak için ısrar etti. Biz de verdik. Acaba balıklar gibi, patlayana kadar yerler mi :) ? yoksa doyma hissi var mıdır? Düzenle
Tabi ki vardır fakat bazı insanlarda da özellikle şeker hastalarında olduğu gibi aynen kedilerde de doyma hissi olmayan olabilir onun için ırk cinsiyet ve yaşına göre beslenme yapılmalı ve düzenli beslenmelidir.
  • Paylaş
Vardır. Ama yavru olduğu için de fazla vermemek gerekir. Aç gözlülük yapabilir. Fazla yemek hazımsızlık yaratabilir. Kedimde değil ama köpeğimde başıma geldi. Midesi o kadar şişti ki, çatlayacak sandım. :))
  • Paylaş
Elbette var. Ama siz ki hayvanı aç bırakıyosanız doymadığını düşünüyosunuz. Benim şimdiye dek en az bi düzine kedim oldu, kuru mama ( Kaliteli ) ve konserve yi bırakıp da balığa uzandığını görmedim. Her defasında kedi balık ikilisini denediğimde bi koklayıp uzaklaştığına şahit oldum. Ya sahibi ( Ben ) gibi balık sevmiyo kedilerim yada daha kaliteli mamalar var iken balık onların yemek listesinde hiiiç yer almıyor : D
  • Paylaş
1

Şaman, Kalite mi yoksa insanlar için MNG'de olduğu gibi lezzet arttırıcı ama yararı ve zararı tartışılır maddeler mi? Çocuğu serbest bıraktığınızda da çiğ patates yerine MNG içerikli cipsi yiyecektir.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2521 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt