Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kekemeler konuşmakta zorlanırken nasıl şarkıları hiç takılmadan söylerler?

Kekemeliğin en büyük sebebi psikolojiktir. Kekemeler şarkıyı önceden bildikleri için söylerken kekelemezler. Aynı şekilde bir yazıyı okurken, kendi kendilerine konuşurken ve kendilerini rahat hissettiklerinde de kekelemezler.
  • Paylaş

Kendini ifade edememe söz konusu değil şarkı söylerken. Kekemeliğin ana nedenlerinden biri psikolojik baskı ve kendini ifade edememe korkusu. Ayrıca ezberlenilen birşey söylemek ile konuşmak çok farklı şeyler. Kekeme insanlar şarkı söylerken rahat hissediyorlar, günlük hayatta rahat bir ortamda konuşmak tıpkı şarkı söylemek gibi kekemeliği azaltıyor..

  • Paylaş
AÇünkü insan beyninde konuşmaktan sorumlu bölge sol frontal bölge iken şarkı söylemekten sorumlu bölge sağ frontal bölgedir. Kekemelerde problemli olan kısım akıcı konuşmayı konuşmayı sağlayan sol frontal bölgededir.
  • Paylaş
Bir gün kekeleyen çocuk tek başına bir dağlık alana gitmiş gittiğinde ayağını yere vurarak ritim tutarak konuşmaya başlamış ve kekelemesi durmuş sonradan ortaya çıkan sonuçlar beynin bir kısmında engellenen bir kısım ritim le başka bir şeyle uğraşmayla bunu durduruyor.. .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

7372 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt