Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kekemelik nasıl tedavi edilir?

Soruyu görünce aklıma geldi, "Zoraki Kral" diye bir film vardı, değişik bir tedavi yöntemi uygulanıyor, bu film gerçekten işe yarayabilir, izlemekte fayda var.


İletişim (inploid)
IMDB: imdb.com/title/tt1504320/
  • Paylaş
3

Hakan, Allahım sana yalvarıyorum ne olur bu filmi seyrettikten sonra ne idüğü belirsiz tipler gaza gelip KEKEMELİK KOÇLUĞU diye bir meslek uydurmasınlar. :))

Burhan Çetinkaya, Bence isteseler de yapamazlar hocam, onu yapmaya kalkcak adamlar da sabır olacağını çok düşünmüyorum :)

Hakan, ay hop :)

Kekemeliğin değişik tedavi yöntemleri vardır.Bu anlatacağım tedavi yöntemi dünyada uygulanan en etkili tedavi yöntemlerini barındırıyor ve tedavi ettiği insan sayısı oldukça fazla.Bu tedaviye göre kekemeliği ortadan kaldırmak için 5 aşama var:

1-Düşünce:Araştırmalara göre kekeme insanlar yalnız olduklarında daha az kekeliyorlar.Ama kalabalıkta konuşurken kaygılanıyor ve konuşamayacaklarına inanıyorlar.Tedavinin birinci aşamasında,bu tarz negatif düşünceler ortadan kaldırılıyor.

2-Nefes:Nefes,kekemeler için önemli sorunlardan biridir.Sakin ve mutluyken nefes alış verişleri daha kontrollüdür.Heyecan anında nefes alış verişindeki ritm bozulur.Tedavinin ikinci aşamasında nefes ritmleri kontrol altına alınır.

3-Hız:Kekemelerin büyük çoğunluğu çok hızlı konuşur.Konuşma hızı ile düşünme hızı normalde paraleldir ama kekemelerde düşünme hızı öndedir.Bu aşamada kekemelere konuşma hızını kontrol etme yolları öğretilir.

4-Duygusal boşalım:Kekemeler çocukluk döneminden itibaren kekemelikle ilgili yaşadıkları olumsuz duyguları içlerinde biriktirir.Bu aşamada terapiler yardımıyla bu duyguların boşaltımı yapılır.

5-Travmatik olaylar:Hipnoz uygulamalarıyla beyindeki travmatik olaylar silinir.5 haftalık bir uygulama sonrasında travmatik olaylar unutulur.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1614 Görüntülenme8 Takipçi2 Yanıt