Bilmek istediğin her şeye ulaş

Keman çalmak nerede öğrenilir? Herkes öğrenebilir mi, yoksa kendine has istediği kriterler var mı?

Keman öğrenirken elde edilen yanlış alışkanlıkları sonradan düzeltmek zor olduğundan, yetkinliğine emin olduğunuz bir öğretmenden ders almak önemlidir. Keman çalmayı öğrenmek için birçok kurslar ve özel ders veren kişiler bulunabilir.
Öğrenme yoluna çıkmak arzusundaki bir kişiyi hiçbir şey keman çalmayı öğrenmekten alıkoyamaz.
  • Paylaş
Keman çalmak için önce iyi bir dinleyici olmak gerekir. Sana tavsiyem "Vanessa MEA ve Farid FARJAD" dinlemen en azından bir süre...
  • Paylaş
Önce uygun fiyata bir öğrenci kemanı alınır. Alınan kemanı doğru pozisyonda nasıl tutulacağı hususunda bir bilenden bilgi alınır.  Sonra nota basmadan her telde teker teker yay çekme egzersizleri yapılır. 2 ay boyunca yay çekme egzersizi yaptıktan sonra basit bir keman metodu kitabı edinilir. Bir süre kitaptakileri bir başına yapmaya kalktıktan sonra beceremeyeceğin anlaşılınca saati 150.00TL. den bir keman hocası edinilir. 6 bilemedin 12 ay sonra keman çalınır. :) 
  • Paylaş
3

Aykut Kardaş, Halk tabiri ile çok kazıkmış ya.. :) Saati 150 TL :)

Dost, Aslında değil. İyi bir şekilde öğrenmek istiyorsan tabi. Yok ben uzun zaman zarfında gider bir müzik evinden yada halk eğitim merkezinden veya musiki cemiyetlerinden ders alırım diyorsan daha ucuza mal olur tabi.

Aykut Kardaş, Ben detay olarak bir üniversite öğrencisi olduğumu belirteyim de.. :) Bana çok geldi, öğrenci psikolojisi de olabilir.

İnternette violinmasterclass.com var burada kendi kendine öğrenebilirsin.. videoları ve dersleri izlemen yeterli..
  • Paylaş

Keman çalmak bence kesinlikle kursta öğrenilmelidir ve el yapına bağlıdır ayrıca sabırlılık gerektirir.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2853 Görüntülenme5 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları