Bilmek istediğin her şeye ulaş

Web sitemiz Google indekslerinden silinip tekrar geldi. Bu yinelendi ve sitede değişiklik de yapmadık. Şu an indekste yokuz. Nedeni ne olabilir ve nasıl çözülebilir?

Sitenizin indekslenmiş sayfalarına erişimde sorun yoksa veya sitenizde içerikten çok reklam yoksa bu durumun geçici olma ihtimali çok yüksek. Bir de sitenizin indeks taramasını yaparken site:siteadi.com aramasına ek olarak site:siteadi.com şeklinde de arayın. Sonuç değişiyor mu bir inceleyin. Değişmiyorsa google webmaster tools kullanarak belirli bir sayfanızı google bot gibi taramayı deneyin.

SEO (Search Engine Optimization)

Burada da problem yoksa Webmaster Tools aracılığı ile Google'a bir başvuruda bulunun.
  • Paylaş
Olan süre zarfı önemlidir bu durumda. Eğer bu bahsettikleriniz kısa süre zarfı içerisinde olduysa bir ceza söz konusu değildir. Muhtemelen sorgu yaptığınız anlarda farklı datacenter'lara denk gelmişsinizdir. Bir datacenterda indexli iken diğerinde olmadığınız için farklı zamanlarda farklı arama sonuçlarında farklı sonuçlar almış olabilme ihtimaliniz var. Ama dediğim gibi önemli olan ne kadarlık bir süre zarfından bahsediyoruz?
  • Paylaş
Olur öyle :)

daha fazla bilgi verirsen sorunda daha fazla ayrıntılı cevap verebilirdik ama görünen o ki site: siteadi.com aramada yoksa bir şekilde banlanmış olabilir kontrol etmek lazım. Google WMT araçlarından çözülür.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

622 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt