Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kemoterapinin yan etkilerini azaltmak için neler yapılabilir?

En önemlisi beslenmeye dikkat etmektir. Kemoterapi öncesinde kan tahlillerinin tedaviyi almaya uygun olup olmadığının değerlendirilmesi lazım. Son olarak da kemoterapis esnasında ve sonrasında enfeksiyon kapacak ortam ve durumlardan uzaklaşmaktır.
  • Paylaş
1

Cansu Arı, Teşekkürler.

Saç dökülmesini engellemek için bir uygulama haberi vardı geçen gün tvde. İstersen araştırabilirsin.
  • Paylaş
Allah şifa versin...
  • Paylaş
    Bunlara ek olarak ;saç dökülmesi için klinik çalışmalar oluyor..Kafa derisini soğutuyorlar böylece ordaki damarlar daralıyor ve ilaçlardan daha az etkileniyor..Beslenmeye dikkat edilmesi gerekiyor.
  • Paylaş
Kemoterapi etkilerini azaltmanın bir yoluda ozon terapidir,geniş bilgi için,izmirozontedavisi.com adresine bakabilirsiniz.
  • Paylaş
Kemoterapi tipta en büyük kazikdir. Vücüttaki iyi hücreleride öldürdügü icin, kanserin dagilmasina neden olur. Vücüt artik kendini müdafa edemez ve cökmeye baslar. Dogal bir yasantigi cogu kisiye kanserden kurtulmaya vesile olmusdur. Dünyada herkez saglikli olsa ilac fabriklari, doktorlar vesayire nasil para kazansin? Onun icin onlarin amaci insani yasam ve ölüm arasinda tutmak, ki devamli hasta olan bir insan onlara bir gelir kaynagi olsun. Simdi belki sorucaksiniz öyleyse doktorlar neden dogal ilac vermiyor diye. Simdi dogal olan birseyden para kazanilmaz cünkü zaten var olan birseyin patentini yapamazsin. Onun icin laboratuvarda kendileri birsey ürettip kimyasal yöntemlerle bu benim icadim diyip patent yaparlar. Sonrada milyarder olunur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1753 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt