Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kendi adıma özel bir blog veya web sitesi oluşturmak için neler yapmam gerekir?

.com .net .me vs uzantılı olması farketmez. görselliğini tamamen kendim oluşturmak istiyorm. Bunun için hangi yolları izlemem gerek ?Düzenle
İlk sayfa açma denemeniz olacaksa blogger.com ya da wordpress.com tavsiye ederim. Kendiniz belli bir seviyeye gelene kadar mutlaka hazır ve host edilen sitemler kullanınız.
  • Paylaş
Eğer tasarıma istediğiniz kadar rahat müdahale edebilmek istiyorsanız öncelikle Blogger, Blogcu ya da Wordpress.org gibi siteleri size tavsiye etmem. İstediğiniz eklentiyi ve her istediğiniz temayı kurup temanın üzerinde serbestçe değişiklikler yapamıyorsunuz.

Kişisel site de olsa blog da olsa eğer sunucu tabanlı kodlamayı kendiniz yapmayacaksınız ben kesinlikle Wordpess öneriyorum. Wordpress kurabilmek için çok uygun fiyata barındırma (Hosting) hizmeti sunan firmalar mevcut.

Örnek vermek gerekirse: alastyr.com/web-hosting.html adresinde aylık 4 TL'ye hizmet veriyorlar. Aynı zamanda teknik destekleri de çok sağlam. Serkan ÇETİNTOPÇU'nun çok yardımı dokundu bana. Tabi başka firmalar da var benzer hizmetleri veren.

Özetlersek tr.wordpress.org'tan WordPress'in Türkçe sürümünü indiriyorsunuz, sonra bunu satın aldığınız sunucuya gönderip uygun gördüğünüz değişikleri yapıyorsunuz. Arkasından sitenizin bağlantısını bizlerle paylaşıyorsunuz biz de bildiğimizce tavsiyelerimizi sizinle paylaşıyoruz. :D
  • Paylaş
Bunun için blog siteleri var onları kullabilirsin ama illa ben kendim yapmak istiyorum dersen html, css veri tabanı işlemleri için programla dili bilmelisin php ya da asp.net bilmen lazım... bu daha da uzayabilir. ( wordpress, blogcu, blogspot gibi blog sitelerinden yararlanabilirsin. )
  • Paylaş
Merhaba, benim size tavsiyem web sitesi değil bir blog sayfası açmak olacak. Blog olacaksa da wordpress'i öneririm. Ancak ücretsiz . com adresinden alınan değil wordpress.org 'dan kuracağınız bir yapı olmalı. Ister web sitesi ister blog olsun içerik çok önemli ve sosyal medya aracılığı ile yazılarınızı insanlarla paylaşmak. Kaliteli içerik okunuyor ve paylaşılıyor ancak. Çok zor bir iş eğer blog sayfası açacaksınız ancak zor olmasından dolayı çok da keyifli. Kaliteli waw dedidirtecek içerik üretmeniz, bunu sosyal medya araçlarından zekice duyurmanız, gelen yorumlara anında cevap yazmanız, takipçilerinizle etkileşimde olmanızı gerektiriyor. Piyasada sosyal medyayı nasıl kullanmanız gerektiğini anlatan çok kitap var onları da okumanızı tavsiye ederim. Umarım yardımcı olmuşumdur. Daha fazla bilgi isterseniz, yine soru yollayınız lütfen, sevgiler.
  • Paylaş
Wordpress kur geç, Mükemmel işler çıkarabilirsin. internette kurulum ile ilgili videolar var.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1661 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt