Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kendi çapımda şiir yazıyorum bir süredir. Artık yayınlamanın vakti geldi gibi. Daha önce yaptığım bir kaç illustrasyon bir dergide yayınlanmıştı fakat edebiyat alanında ne yapacağımı bilmiyorum. Yazdıklarımı geniş bir okuyucu kitlesine ulaştırmak için neler yapmalıyım?

Öncelikle nerelerde yayınlandı illustrasyonlarınız diye bir soruyla başlayayım .. Örneğin ben blog açtım ama takipçi bulmakta zorlanıyorum . Şiirlerinizi tanıtım açısından sosyal ağlarda paylaşmanız iyi olacaktır. Sonra şiirlerinizi yayınlayacak bir yayınevi buldunuz mu ? Bulduysanız sorun yok ama tersi ise şiir dosyanızı yayınevlerine göndereceksiniz. Uzun bir yol sizi bekliyor şimdiden kolaylıklar dilerim
  • Paylaş
3

Şaman, Paylaşsanız neden takip etmeyelim...

Şaman, Pardon, paylaşmışsınız zaten. Aldım takibe ☺

Kağan Şeker, İllustrasyonlarım Sahte Putlar isimli dergide yayınlanmıştı. Bir kaç defa Varlık'a ve Peyniraltı Edebiyatı'na şiir gönderdim ama şimdiye kadar hep sonuç olumsuz oldu... ama bu sefer iyi haberlerim var :-D Bir şiirim yakın zamanda Sahte Putlar'da çıkacak ama malesef bu sayı derginin son sayısı olacak... Ama en azından bir şiirim yayınlandı diyebileceğim...

Edebiyatla ya da sanatın herhangi bir dalıyla ilgilenen tanıdıklarım da bana sosyal medyada paylaşma yolunu izlememi tavsiye ettiler. (Hatta fotoğraf konusunda sözlerini dinledim.)Ama iş edebiyata gelince sosyal medyada sayfa açıp şiir paylaşmak sanırım tam bana göre değil, eski şairlerin yolundan gitmek daha büyüleyici geliyor bana bu nedenle dergilere şiir göndererek yoluma bakacağım.Yine de teşekkür ederim. :-)

Önemli dergi ve bununla ilgili kaynaklara gönder yayınlanmasa daha iyisini yayınlayana kadar gönder
ya da blog sayfası aç bir de sayfa aç facebook ta popüler olduktan sonra şine yarayabilir.. .
  • Paylaş
Bu tip durumda epey kimse olduğundan son zamanlarda buna yönelik girişimler oldu. Bunlardan benim takip ettiğim Mobidik.com var. Kendi tanıtımı aşağıdaki gibidir.

"Mobidik.com, amatör ve profesyonel yazarları, yayınevlerini ve kitap okurlarını sosyal bir ağ içinde bir araya getiren bir e-kitap platformudur. Kendi kitaplarını yayımlayan kullanıcılar aynı zamanda diğer kullanıcıları takip edebilir, kütüphanelerindeki rafları paylaşabilir, sevdikleri yazarlara soru sorabilirler. Mobidik.com, özel sosyal tabanı sayesinde, kullanıcı-kitap eşleştirmeleri yaparak, okurların ilgilenebilecekleri kitapları karşılarına çıkarır.


E-kitabını ister ücretsiz, isterse kendi belirlediği fiyattan yayımlayan yayınevi ve yazarlar, aynı zamanda kitaplarının detaylı istatistiklerini inceleyebilir, hatta kupon kodları oluşturarak, okurlarına özel indirimler yaratabilirler. "


Bence bir başlangıç yapmak için iyi bir yöntem olabilir?
  • Paylaş
Belirli bir kitleye hitap eden şeyler yazmalısın. Mesela şiirin doğa ile ilgili olabilir. Böylece doğaya ilgi duyan insanlar senin yazına yöneleceklerdir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

132 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları