Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kendi hikayesini (hayat amacını) kaybedenler ne yaparlar?

Başkalarının hikayesini dinleyip, başkalarının hayatlarına dahil olarak yaşamaya çalışırlar.
  • Paylaş
Bireyin yaşamsal sürecinde hayatını idame ettirmek için bir nedeni vardır. Birey ne zaman bu nedenden vazgeçerse ki (hayat amacı) denebilir. Yaşamını ya başka bir tarafa yönlendirecek , ya nevrotik durumlara girecektir. Ek olarak bu amaç dediğimiz şey toplumsal tabanda yaşamsal statü ve refah düzeyine göre değişebilir.
  • Paylaş
''Mutlu bir hayat yaşamak istiyorsan bir amaca bağlan, İnsanlara ya da eşyalara değil... ''demiş Einstein amcamız. Neden insanların aklına hiç bir şeye bağlanmadan da insanın mutlu olabileceği gelmiyor ? Ne insana, ne eşyalara ne de bir amaca !! ... Nedir bu amaçla alıp veremedikleri anlamış değilim.
  • Paylaş
1

Erdi Gündüz, hiç bir şeye bağlanmadan mutluluğu yakalayan var mıdır sahi?

Hayatın amacını kendisi bir şekilde sorgulaması gerekir mutlaka bir amaca yönelecektir .Hayatın amacı kişiden kişiye değişir ama aslında hep aynıdır hayat insanları aslında bir amaca sürükler ..
  • Paylaş
1

Nursel Akçay, Aslında hayat sürüklemez bir amaca insanları, yine insanlar sürükler amaca insanları. Daha küçücükken büyüyünce ne olacaksın diye başlarlar sorularına. Amaçsız yaşanmayacak olduğuna inandırırlar insanlar.

Hiçbirşeyden mutlu olmazlar, hiçbir şey yapmak istemezler, herşeyi isteksiz yaparlar, gezmeye bile isteksiz giderler, çalışmak bile boş gelir, gelecekten ümidi yoktur, yarın akşam işten çıkınca neyapacağını bilmez günlük düşünür ben gibi. depresyonamı giriyorum ne :)) benim hiç hayat amacım olmadıki yaw. düşünsemde istediğim bişeyi bulamıyorum hiçbişeyi istemiyorum ki mutsuzum kalabalık içinde yalnızım fazlamı arabeske bağladım ne :D
  • Paylaş
Tek amaca bağlı kalmak doğru değildir. O amaca ulaşınca ne diyeceksiniz? İşim bitti şimdi ölmeliyim mi? O yüzden kendinize bir çok yapılacak iş, amaç, hedef belirlemelisiniz. Ve bunlara sürekli yenilerini eklemelisiniz. O zaman daha mutlu uyanırsınız doğan güne...
  • Paylaş