Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kendi kendime "Flash" ve "Photoshop" programlarını nasıl öğrenebilirim?

animasyon hazırlamak ve tasarım yapmak istiyoruum.Düzenle
Önce Photoshop'ta çizmeyi öğrenmelisin, sonra Flash'a geçersin. Görsel tasarlamak çizmek kolay değildir. Ancak programı kurmadan "new page" demeden hiç bir şey belli olmaz. Ne yapmak istediğine karar ver ve toolbardan aracını seç başla...
  • Paylaş
1

Ebru Eren, çok az bilgim var, kendi kurcalamam sonucu ufak tefek öğrendiklerim. ama yetersiz buluyorum. geliştirmek için örneğin, bir kursa mı kaydolmalıyım, eğitim videolarını mı izlemeliyim, kitaptan mı bakmalıyım, ne yaparak geliştirebilirim ?

yazarlikyazilimi.meb.gov.tr/egitim/flash/index.html adresinden MEB'nın ücretsiz Flash eğitim videolarına ulaşabilirsiniz. Sadece izleyerek öğrenme şansınız yok, uçup gider bilgiler. Her video dersten sonra örnek çalışmalar yaparsanız ve hepsini bir proje oluşturacak şekilde planlarsanız hızla yol alırsınız.
  • Paylaş
Öncelikle öğrenmek, istekli olmakla ve merakla gelir... Photoshop vb programları en iyi öğrenmenin yolu çoğunlukla pratiğe dökülmüş eserler ortaya çıkarmaktan geçer... Bunun için öncelikle kendine minik hedefler koymalı ve bu amaçtan vazgeçmeden ve sıkılmadan üzerinde çalışmalısın... Eserler ortaya çıktıkça bakış açın değişecek, farklı konulara yönelmeye çalışacaksın... Kendimden örnek vermem gerekirse; merakla başladığım bu yolda hiçbir şekilde profesyonel hizmet almadan devam ettim ve geldiğim noktayı şöyle açıklamalıyım:"Para Kazanıyorum"... Bir yerden başlamak lazım.
  • Paylaş
İnternet üzerinde yeterince kaynak mevcut hatta pahalı olmayan online eğitim siteleri bile var. Kendi kendine öğrenme işi ciddi bir iç disiplin istiyor o yüzden zorlu oluyor tabii ki bunu aşabilmenin en iyi yolu proje bazlı çalışmak; yani bir projeyi baştan sona yaparak öğrenmek. Önce ne yapmak istediğini belirle ve materyalleri toplayıp çalışmana başla; önüne çıkan her engelin nasıl aşıldığını öğrenirken bütünü de kavrıyorsun.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1786 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt