Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kendi kendimize yabancı dil öğrenebilir miyiz? Bu konuda önerileriniz neler?

Her zaman yaptığım gibi yine aynı muhteşem siteyi tavsiye edeceğim: livemocha.com/ Tabii öğrendikçe yani iki üç ayda bir 1-2 hafta dilini öğrendiğiniz ülkeye giderseniz hatta bir de oralarda tatil için ya da sürekli bir sevgili bulursanız en fazla bir sene içinde o dili şakırsınız. İşkembeden de atmıyorum arkadaşlar, ben Almanca, İngilizce ve İspanyolca biliyorum. Sonuncusunu kitap+CD ve İspanya ziyaretlerim yoluyla kendim öğrendim gayet de başarılı oldum. Yukarıda adı geçen site kanaatimce kitap+CD ikilisinden çok daha verimli. Ben de bilgilerimi kaybetmemek için o sitede öğrenmeye, bilgilerimi tazelemeye devam ediyorum.

  • Paylaş
4

Hakan, Üstad, yani diyonki ; dil dile değmeden dil öğrenilmez. :)

Şaman, Üstadım öğrenmeyi en çok hızlandıran şey odur diyorum. Tabii bu durumda kendi kendine öğrenmek olmuyor ama dil dile değene kadar bir şeyler de öğrenilmiş olmalı demişim zaten yukarıda :)

Hakan, Niyet önemli desene, az olacak ki üstüne koymak kolay olsun, anladım üstad:)

Şaman, Tabii ki üstadım niyet dili yabancı bir dile değdirmek olmalı ki öğrenmek insana iş gibi gelmesin :)

İnternette yabancı dil derslerini anlatan videolar var, egzersizler var. Onları takip edebilir ya da eğitim cdsi paketi alıp evde çalışabiliriz. Ama çoğu nette mevcut. Cd biraz maliyetli olabilir. Ya da fırsat sitelerinde online ing.eğitim kursları uygun fiyata satılıyor, denemedim ama iyice araştırılıp yorumlar okunarak iyi bir alternatif olabilir.

Ben bu sene Almancayı kendim öğrenmeyi deniycem. Bunun içinde bir site buldum bile. Her hafta kendime belirli bir süre çalışma hedefi koydum, umarım başarırım :)

Almanca için kullanacağım döküman bu adreste. Bu forumda diğer diller için olanlara da bakabilirsiniz.

  • Paylaş

450 milyon kelimelik metin analizinin sonucunda Amerikan İngilizce'sinde en sık kullanılan kelimeler corpus.byu.edu/coca/ adresinde paylaşılıyor. Bu kelime listelerinden yavaş yavaş ezberlemeye başla .Temel dilbilgisi kurallarını abartmadan yetecek kadar öğren. Daha sonra Common American Phrases in Everyday Contexts adlı kitabı Amazon'da Amerika adresi vererek Kindle formatında uygun fiyata satın al ve bu cümleleri ezberleyerek cümlelerinin doğal olmasını sağla. Bunları kendi başına kolaylıkla yapabilirsin ve bunları yaparsan "ben bu işin uzmanıyım" diyen insanlarla ya denk olursun yada onlardan daha iyi olursun.

  • Paylaş
Bkz: lingualeo.com

Sade ve şık tasarımı olan mükemmel bir kaynak.
  • Paylaş
Eğer biraz altyapın varsa tabiri caizse derdini anlatabilecek kadar öğrenebilirsin fakat a kendi kendine yabancı bir dil öğrenmek altyapısız çok zor ve karmaşık bir iş haline gelebilir. İmkansız demiyorum çünkü yabancı dil tam bir yetenek ve heves meselesi. Kolay gelsin
  • Paylaş
Pratikte uygulamadıktan sonra kaç tane kursa gitsende ezberler unutursun.
İnternette çok uygulama var onlarla bir geliştire bilirsin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2293 Görüntülenme11 Takipçi6 Yanıt