Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kendimi çok çirkin buluyorum. Kız arkadaşım var fakat kendimi tipsiz hissettiğim için buluşmaya bile gidemiyorum. Başka insanları görünce kıskanıyorum. Bana yakışıklı diyen insanlar, sadece ailem ve kız arkadaşım. Bu beni çok üzüyor. Kendimi iyi hissetmek için ne yapmam gerekiyor?

Psikolojik olarak çökmüş durumdayım.Düzenle
Merak ettim, bu kadar öz güvenin yoksa o kız arkadaş nasıl edinildi? Ya sende, o sıra bir öz güven patlaması oldu yada sevgilin daha girişken biri!
Bu tarz görüntüyü sorun eden kişiler genelde, zamanında kendini bilmezlerin dalgasına maruz kalmış oluyor. Öyle bir durum sözkonusu ise emin ol o dalgaları geçenler kendi komplekslerini kapatmak adına sana sarmışlardır:)
Kaldı ki, aile ve sevgilin seni beğeniyorsa bile "biraz kilo mu alsan- kilomu versen?, " yakışıklısın ama şu giyim tarzını mı değiştirsen? " v.b. yorum yapmaktan kendilerini alamazlar. Öyle bir şey varsa bu sana yön verebilir. Hiçbirimiz sorun ettiğin şeyler hakkında fikir sahibi değiliz, seni tanımıyoruz. Genel cevaplar dışında şunu şöyle mi yapsan gibi bir yönlendirme de bulunmak buradan zor. Burnunu, saçını, göbeğini bir şeylerini beğenmemen kadar doğal bir şey yok. Kime sorsan beğenmediği taraflar vardır. Başkası olmaya çalışma fikri gereksiz. Kıvırcık saçlı insan, düz saç ister gibi bir kafadır bu.Madem sahip değilim o halde sahip olmalıyım kafası.
Kendinde beğendiğin mutlaka bir yer vardır. Tarzın iyidir, ses tonun, yüzünü beğenmiyorsundur ama duruşun iyidir. İyi olanı ön plana çıkartacaksın. Kıyaslama ile kendine zarar verirsin. Emin ol kimse mükemmel değil.
  • Paylaş
Kendine çok tipsizsin demene gerek yok he olabilir Allahın yarattıgı bir varlıksın ve sen bu haldesin sonuçta Beckham gibi Kıvanç Tatlıtuğ gibi yakışıklıda olabilirdin bu seni çok tatmin ederdi ve bu seferde çok ilgi var diye şikayet edersin. Bence içinde bulundugun durum gayet iyi evet çirkinim ve bundan hiç utanmam lazım diyeceksin ki öyle daha sempatik olucaksın inanıyorum. Bir kız sana çirkinsin diyorsa evet çirkinim ben aksini idda etmiyorum ki deyip gülüp geçiceksin ve sana karşı ıyy tipsiz bak gibi bakış açısı kalkıcak o da sana gülücektir .
  • Paylaş
Ben abarttığınızı ve yanlış düşündüğünüzü sanıyorum. Görsellik herkes için önemli inkar edemeyiz ama hayatınızda birisi var. Kimse kimseyle zorla birlikte olmaz. Ayrıca ailenizden ve kız arkadaşınızdan başka kimsenin sizi yakışıklı bulmadığını söylemişsiniz. Yoldan geçen birisi size "Aa ne kadar yakışıklısın. " demez.


Bakın ben de bunlara çok takıntılıydım ama kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın. Her insan çok farklı karakterde ve görünüştedir. Sizdeki hangi özelliğin kimi nasıl etkileyeceğini tahmin edemezsiniz. Bırakın görünüşünüzün nasıl olduğuna hayatınızdakiler karar versin. Dediğim gibi bu bir etkilenme meselesi.


Genç olduğunuzu tahmin ediyorum yazdıklarınızdan. Değiştiremeyeceğiniz şeyler yerine değiştirebileceklerinize odaklanın. Kendinizi geliştirin, çok okuyun, çok gezin. Yalnızca sağlam bir karakteriniz olursa kendinizden tatmin olursunuz. Yoksa ben kendi görünüşünden memnun, kendini beğenen bir insan hiç görmedim inanın. :)
  • Paylaş
Anlaşılan henüz çok gençsiniz. Erkekte yakışıklılık eli para tutana kadar önemlidir, sonra cüzdan ve kalbin genişliği önem kazanır. Sevgiliniz var, sizi de yakışıklı buluyorsa bulmuş da bunuyorsunuz derim.
  • Paylaş
Bir satış danışmanı olarak fikrim; her ürünün bir alıcısı mutlaka vardır. Hedef kitleye yönelmek önceliğiniz olursa kendinizi iyi satmanız emin olun içten olacaktır.
Buradan yola çıkarak bir nebze de olsa kazandığınız öz güven ile neler yapabileceğinizi görerek hedeflerinizin önüne geçebilirsiniz.
Mutlaka aynaya bakın, korkmayın iyice bakın, dikkatlice bakın, mutlaka atladığınız bir şeyler vardır.
Bakmaktan bulana kadar usanmayın.
  • Paylaş
Kime ve hangi kriterlere göre çirkin olduğunu düşünüyorsun? İnsanların senin hakkında ne düşündüğüne bu kadar takılmamalısın. Bi kız arkadaşın var ve seni beğendiğini dille getiren onun seni beğenmesi yetmiyor mu ? ?
  • Paylaş
Kendini iyi hissetmen için bence yapılacak tek şey hoşlandığın biri tarafından yakışıklı olduğunun söylenmesidir. Ama şöyle bir sorun var ya gerçekten yakışıklı değilseniz... Bu durumu önemsemeyin, aklınızı öne çıkarın. Ben bir kızın bana yakışıklısın demesinden çok ne kadar akıllısın demesini tercih ederim.
Sırf kendinizi sizin deyiminizle tipsiz hissettiğinizden buluşmaya gitseniz bile öz güven olarak eksik bir buluşma olur bu. Böyle bi buluşmadan da sanmıyorum ki olumlu bir sonuç çıksın. Kendinizi dünyanın en yakışıklı en harika en akıllı erkeği olarak görün ve buluşmaya öyle gidin olumlu faydası olacaktır.
  • Paylaş
Yüz nakli
  • Paylaş