Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kendini egosundan soyutlamış bir insan, egosunun kölesi olmuş biri ile düzgün ve mutlu bir ilişki/evlilik yürütebilir mi?

Kendi egosundan tamamen soyutlanmak mümkün olabilir mi. belki egolarınızı kontrol altına aabilirsiniz ama soyutlayamazsınız kendinizi. işte tam bu sebeple satırlarınızdaki övünme dikkatimi çekti. egolarınızdan kurtulduğuuzla övünüyorsuuz ve egosundan kurtulmayan eş adayını yeriyorsunuz gibi algıladım. tabiiki soru genel de olabilir bu na sözüm yok ama egolarından sıyrılmış bi partner sıkıcı olurdu.
  • Paylaş
Yürütemez!
  • Paylaş
Bence yürütemezler. İnsanların doğasında ego duygusu vardır. Tamamen soyutlanma ancak romanlarda olur. Elbet bir gün ufak bir kıvılcım egosunu tetiklediğinde, içinde birikmiş tüm sözler bir anda ortaya çıkar veya başka bir açıdan bakarsak. Ölene kadar egosundan soyutlanmış biri tamamen egosuna köle olmuş biriyle yinede yapamaz. Karşısındaki o kadar bencil ki zaten düzgün ve mutlu bir hayat süremez. Egosuna köle olmuş biri ancak ve ancak kendisine bir köle bulursa öyle mutlu bir hayat sürer onun dışında zor bence.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

616 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları