Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kendini 'zihinsel ve bedensel olarak çok dinlemek' var olan bir hastalığı mı fark ettirir? Yoksa hastalık semptomu mudur?

Bu bence kişinin kaygılarının dışa vurumudur, birşeyleri kaybetme kaygısı en yüksek olarak en değerli şey yani kendi bedeni üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bence zihnin ilgi alanlarını değiştirerek, gerekirse farklı meşguliyetler yaratarak bu tutumdan kurtulunabilir. Yoksa fiziksel bir hastalığı saptamak uğruna böylesine dinlemek gerekli değildir, hastalik zaten bir şekilde kendisini belli eder.
  • Paylaş
Soruyu ben de anlamakta zorlandım ancak verilen bir cevaba yaptığınız yoruma istinaden yazıyorum.
Kendimizi "dinlemek" iyi birşeydir. Ancak dinledikten sonra ne yaptığınız önemli. "Boynumda bir ağrı var biraz rahatlamaya çalışmalıyım" diyorsanız sorun yok. Ancak "eyvah, boynum ağrıyor neden ağrıyor ? Hastamıyım? Gibi düşünceler dinlemenize eşlik ediyorsa o zaman sorun yaratabilir veya sizin değişinizle "semptom" olabilir.
  • Paylaş
Sorunuzu tam olarak anlamadım ama şunu mu sormak istiyorsunuz? : Kendini bedensel ve zihinsel olarak çok dinlemek - ki burada ki çok dinlemek görecelidir- ruhsal bir hastalığa sebep olur mu diye soruyorsunuz?
  • Paylaş
1

Seda Atadan, Bedenen ruhen fazla kendine yoğunlaşmak her hissi, sesi yormak araştırmak

Günlük iş ve ilişkilerinize engel olacak kadar bu işe kafa yoruyor ve araştırmanın peşine düşüyorsaniz. Etrafınızdakileri tükettiyseniz doktor doktor gezmekten bir psikiyatriste muayene olun. Bir çok hastalığımızda bu tür semptomları görebiliyoruz. Daha kaliteli ve verimli hayat yaşamak elinizde. Saygılarımla.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1215 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt