Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kendinizi zeki buluyor musunuz? Buluyorsanız hangi özelliğinizden dolayı?

IQ testlerine bakacak olursak zekamdan şüphe etmemem gerekiyor. Mantıklı düşünebilme konusunda da "epilepsi" olan insanlarin güvenirligi de bilimsel olarak fena sayilmazmis, bu da fena degil. Ama duygusal zeka konusunda açık söylemek gerekirse safın önde gideniysem, pek de zeki oldugumu düşünmüyorum hayir.
  • Paylaş
3

Şenol Deniz Ikizer, duygusallıkta zeka çokta kullanılmıor malesef

Goul Chakir Katsapoulos, Duygu-mantık dengesini oturtmakta belirli bir akıl işi diye düşünüyorum aslına bakarsaniz. Bana gelince, işin içine duygu girince akıl tamamen saf dışı kalabiliyor.

Şenol Deniz Ikizer, aynen ve saf dışı kalmış aklı aklını kullanarak devreye sokmak pek bir zor olsa gerek :D

3

Cemal Tekin, Bunların hepsi sayısal zeka hatta uç zeka :D ama bunun sözeli var insan ilişkileri var ikna kabiliyeti var, hayalcilik var bu konular biraz daha zor ölçülen cinsten o sebeple IQ EQ diye ayırmışlar olayı :)

Brutal Code, Video uçmuş. Bi el atıverin. Merak ettim :(

Ayhan Şimşek, Patlamış olan videonun aslı bu

Zeka; bir çok farklı elementer oluşumun bileşimidir. Ağırlık hangi elementer oluşumda olursa kişi aslında ağır olan konuda biraz zekileşir fakat kapasitesi düzeyinde diğer yönlerinde düşüklük meydana gelir. Buna göre herkes ortalama olarak cidden zekidir. Fakat, biz balıkçıya quantum fiziğini soracak olursak balıkçının aptal yönünü ortaya çıkarmış oluruz. Fakat aynı balıkçı, hiçbir deneye ihtiyacı olmaksızın denizle ilgili birçok bilim insanından daha bilim insanıdır. Yani herkes zekidir. Şunu da not düşeyim; inanmadığım IQ testinden aldığım puan: 162
  • Paylaş
Normal bir zekaya sahip olduğumu düşünüyorum. Bu da herşey için yeterli zaten
  • Paylaş
İşitsel, görsel, duygusal gibi farklı zeka türlerinde kişi bir konuda zekiyken diğer konuda zeki olmayabilir. Bu nedenle standart bir IQ testi objektif sonuç vermeyecektir. Bir Pablo Picasso görsel zekada dahiyken, Wolfgang Amadeus Mozart işitsel zekada dahidir. Ama Mozart'ı standart bir IQ testine tabi tutmuş olsalar müzik dehasını keşfedemeyebilirlerdi.
  • Paylaş
Zeki buluyorum çünkü zeki olmadığımı biliyorum!
  • Paylaş
2

Cemal Tekin, O zaman yalancı oluyorsunuz, yani hani zekiyim de ben söylemeyim siz anlayın tarzında, ya zekisinizdir ya değildinizdir. Buluyorum çünkü zeki olmadığımı biliyorum gibi saçma bir yaklaşım olmaz.

Cemal Tekin@mehmetogmen adamım Stephen W. HAWKING ile aynı teste mi girdin ? :)

Bulmuyorum.
  • Paylaş
1
Bir kere zeka çok geniş bir alan... bana göre zeki insan potansiyelinin farkında olup kendi yetenek ve becerilerini kullanabilen kişidir ben de kendimi tamamen olmasa da tanıdığımı düşünüyorum ve potansiyelimi kullanmaya çalışıyorum bir çok konuda zeki olduğumu düşünüyorum... .
  • Paylaş
Farklı olan bakış açısından dolayı... .
  • Paylaş
Kendimi zeki bulurum genel kültür üm çok fazla ıq testinden 107 çıktı einstein ın bir sözü var! 'Her insan dahidir fakat bir balık i ağaca tirmanma yetkisine göre
yargilatsanizz bütün ömrü nu aptal olarak geçirir
  • Paylaş
Bulmakla kalmıyor, biliyorum! Şimdiye kadar yapılan bütün testler de bunu söyledi. Gel gelelim ne işime yaradı? Ders çalışmadan sınavları kazanmamı sağladı, hakkını yiyemem. Ama tek başına zeka eğer içinde kurnazlık ve ikiyüzlülük bulunmuyorsa, insanlar ne kadar zekanızı takdir ederse etsin insanı yalnızlaştırır. Ve ben hiç kurnaz ve ikiyüzlü olmadığım gibi bununla övünebilirim de. Ama dünya öyle bir yer değil! Çünkü sizi hiç bir zaman anlayamayacaklardır. Sizin her şeyi nasıl anladığınızı da!
  • Paylaş
2

Mehmet Öğmen, Neden eksi oy vermişler ki? Sizi yine anlamıyorlar :) ama merak etmeyin yalnız değilsiniz.

Sevgiseli, Sanırım kurnaz ve ikiyüzlüler ALINMIŞ! Aslında onları övdüm ama onlarda da zeka olmadığı için ANLAMAMIŞLAR! ;) :)))

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1120 Görüntülenme18 Takipçi11 Yanıt