Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kesin olarak doğru ya da gerçek olduğunu düşündüğünüz bir şey var mı? Nedir?

her şeyi bir çok açıdan görebildiğimi sanıyorum çünkü hiç bir şey bana sadece yanlış yada doğru gelmiyor. her şey hem doğru hem yanlış. sizde varsa kesin olan bi şey söyleyin bizde bilelim :)Düzenle
İnsanın enerjisinin, çevresindekileri, kendisini ve yaşantısını etkilediğini kesin olarak doğru kabul ediyorum. Ve istendiğinde başarılamayacak şeyler olmadığını düşünüyorum, sonuç olarak çevremizdeki hiç bir şey bizden daha zeki insanlar tarafından oluşturulmadı. İstersek bizde bir şeyleri değiştirebilir, yeni değerler oluşturabiliriz. Kendinize inanın ve kendinizi sevin, şükretmeyi unutmayın :)
  • Paylaş
"Kesin olarak doğru ya da gerçek olduğunu düşündüğüm" tek şey, "doğru veya gerçek" kavramının kesin olmadığıdır. Doğru/gerçek gözlemlenen gruba, olaya ve gözlemleyene göre değişir. Aşağıda verilen hiçbir cevabı benim kişisel olarak doğru veya gerçek kabul etmemem bunun kanıtıdır! Aynı şekilde benden sonra verilecek olan cevapda da şahsın benim cevabımı kesin olarak doğru/gerçek kabul etmeyecek olması da bunun 2. Kanıtıdır... .
  • Paylaş
1

Gökhan Biçer, Biz insanların kesin olarak kabul ettiğimiz iki gerçek vardır, biri doğum, diğeri de ölüm. Belki de halk ozanımız Veysel'in sözünü ettiği 'iki kapılı han'daki iki kapı bunlardı. Bu iki gerçek arasındakiler doğru ya da yanlış olabilir ve nelerin doğru, nelerin yanlış oldukları izafi ya da tartışılabilir olabilir. Sabahttin Kudret Aksal'ın dediği gibi: "Yalan yaşamakta olduğum". Yaşam, birinin adı doğum, diğerinin adı ölüm olan iki gerçek arasındaki bir yalandır belki de şairin dediği gibi.

İnandığım tek gerçeklik bilimin kendisidir. Bilimi rehber edinen kişi daima bir adım öndedir.
  • Paylaş
Şu ana kadar "düşünüyorum o halde varım" haricinde bir gerçekle karşılaşmadım, biraz daha düşünmek, araştırmak lazım tabi :)
  • Paylaş
Bu evrenin ve içindeki her şeyin bir tasarımcısı ve yaratıcısı vardır. Tek kesin gerçek budur.
  • Paylaş
Paralel evrenler teorisine inanıyorum. Başka bir dünyada doğru kararlar veriyor olduğum düşüncesi hoşuma gidiyor.
  • Paylaş
Doğru kişiye ya da zamana göre değişir ama yaşanmış olan her olay bir gerçeği yansıtır. Bir fikrin ya da olayın doğruluğu ya da yanlışlığı tartışılabilir ama gerçeklik tartışılamayacak bir durum, sizinle aynı paralelde düşündüğümü görüyorum bu sorunuzun cevabını ararken.

Bir tavsiye; bir konu ya da olay ile ilgili çelişirseniz bunu sakın bir paradoks haline getirmeyin. Bu sadece sizin karar verme sürecinizi etkiler. Bazen yanlış yapmak ikilemde kalmaktan daha iyidir derim ben.
  • Paylaş
Ben kendimi kesin olarak gerçek görüyorum
  • Paylaş
Bu ülkenin başına gelmiş en büyük ceza, recep tayyipdir. BUNA OLAĞANCA DEVRİMCİ ATEŞİMLE CAN-I GÖNÜLDEN İNANIYORUM, VE EMİNİM. KİRPİKLERİMDEN AYAKLARIMA KADAR TÜM DÜNYADA GELMİŞ GEÇMİŞ EN REZİL İNSANDIR O .
  • Paylaş