Bilmek istediğin her şeye ulaş

'Kesinlikle tavsiye ederim' dediğiniz ve bir kaç cümlelik sebebi ile önerebileceğiniz kitaplar, hangileridir?

 • Palyaço - Heinrich Böll; düşünen bir palyaçonun gözünden süper bir muhafazakar toplum eleştirisi.
 • Don Juan'ın Öğretileri - Carlos Castaneda; ister inanın isterseniz de inanmayın astral dünyanıın sırları ve boyutlarına yaklaştırıyor insanı.
 • Pis Moruğun Notları - Charles Bukowski; kadınlara seksist gelebilir abi ama bir erkeğin ruh halini çok güzel ve dürüst anlatıyor, çok akıcı bir dile de sahip. Sonuçta erkekler de ne kadar cicilik yapmaya çalışıp saklasalar da gerçekler bugün seksist kategorisine girmiş durumda.
 • Faust - Wolfgang von Goethe; şeytanın sadece dini bir kavram olmadığını onunla beraber yaşadığımızı gösteriyor. Sıkılabilirsiniz tabii özellikle orijinalini okursanız eski Almanca biraz zorlayıcı olabilir.
 • Martin Eden - Jack London; kaba bir denizcinin nasıl kibar bir beyefendiye dönüştüğünü anlatıyor, neredeyse bildiğim kibarlık ve adab-ı muaşeret kurallarının tümünü o kitaptan öğrendim.
 • İhtiyar Balıkçı - Ernest Hemingway; ihtiyar balıkçının kılıç balığıyla verdiği mücadeleyi anlatan inanılmaz sürükleyici, bir kerede okunup bitirilen bir roman.
 • Yüzyıllık Yalnızlık - Gabriel Garcia Marquez; bu kitapta beni en çok etkilemiş olan yazarın sayfalarca yazmış olmasına rağmen sıkılmadan okuyabildiğim şairane mahal, durum betimlemeleri.
 • Liebesgedichte (Poemas del Amor) - Pablo Neruda; bu kitap İspanyolca ve Almanca, iki dilden birini biliyorsanız okuması harika bir toplama. Bu kitabı okuduktan sonra evet aşk diye bir şey varsa onu en iyi tanıyıp betimleyen kişi Neruda'dır diyorsunuz. . .
 • Paylaş
Şuan aklıma gelen DAN BROWN tüm kitapları tarzına bayıldım anlatımı akıcı günümüzün sorunları irdelerken aynı zamanda değerli bilgiler veriyor.
STEPHENİE MEYER Göçebe Kitap'ını sevdim insana başka bir bakış açısıyla yaklaşmış. Bir bölümünde (insan içinde yaşan bir varlığın ruhunun söylediği bir söz vardı) beden bir başkasına aşık ruh başkasına , ruhun aşık olduğu insanda ondan hoşlanıyor fakat ruh diyor ki

_eğer ben bu benden de değilde bir yaratık olarak görseydin üzerime basar geçerdin. Bir çoğumuz ilk görüşte ve genelde dış görünüşe .:)))
 • Paylaş
1

Rukiye Koksal, Düzenle butonu kalktı mı ya düşünmüşüm ama yazmamışım yanlışlar ve eksikler var 😜 ( anlayan anlamış ama)

Beynine Bir Kez Hava Değmeye Görsün, Vertosick Frank Jr.

Bir beyin cerrahının, okuru hiç yormadan hatta edebî bir dille sinir, beyin ve omurilik cerrahisini kendi anılarıyla anlattığı popüler bilim kitabı. Eserin bölümlerini okurken, adeta olaylar sinemada bir film seyreder gibi, sanki siz oradaymışsınız gibi canlanacak. Bu, cerrahın aslında kaabiliyetli bir yazar olduğunun göstergesidir.

Ayrıca bir meslek insanının özellikle de bir tıp doktorunun özeleştiri yapması nadir rastlanır durumlardan biridir. Eğer bu söze bir muhalefetiniz varsa cevabını da kitap içerisinde bulacaksınız.

Cerrah, vak'alarına insani bir yaklaşım sergiliyor. Kitap içerisinde yer alan 'cenaze işlerinde çalışanlar, cenazelerde ağlamamalılar' Rus atasözüne adeta aykırı bir biçimde.

Son olarak, kitabın 'Rebecca' isimli bölümünde 'insan'ı tekrar tanıyacaksınız.
 • Paylaş
3

Rukiye Koksal, Ne güzel anlatmışsınız merak ettim şimdi kitabı. :)

Gökhan Biçer, Ne duruyorsunuz, bence hemen okumaya başlamalısınız. Ben beş kere okudum :)

Rukiye Koksal, 5 kez mi? Biraz çok olmamış mı? En kısa zamanda inş okuyacağım. :))

Halkın Bilim Tarihi - Clifford D. Conner
Bilim 'in nasıl var olduğu ve geliştiğine, en büyük buluşların nasıl meydana çıktığı ve aslında mucit dediğimiz bazı kişilerin de, nasıl normal insanlardan faydalanarak buluşlar gerçekleştirdiğini kaynaklarıyla birlikte anlatan muazzam bir kitapdır. Çiçek aşısının anadolada kakma denilen yöntemle tedavi edildiğini ve bir mektupla ingiltereye bu bilginin gittiğini biliyor muydunuz ? Kitabı okurken "vay anasını" dedirten bir çok konuya şahit olacaksınız :)

esatis.tubitak.gov.tr/books/11075
 • Paylaş
Bunlar benim danisanlarima genellikle tavsiye ettgm 4 kitap 1) mukemmelliyetci kisilik uzm. Psk. Zehra Erol farkndalik arttran surukleyici bi kitap 2) takintili asklar uzm. Psk Zehra Erolun kaleminden nasil kisilikler nasil kisiliklerle birlikte olur we genelde aldklari sonuclar 3) asik beyin dr. Daniel g. Amen erkek we kadin beyni arasndaki farkliliklar aralarndaki iletism sorunu cinsellik we duygusallik vs. 4) takintilar Oguz Tan beynimzn we algmzn nasl etkilendgi we okb hastalarinin dawranislarini irdeliyor
 • Paylaş
Louis Ferdinand Celine - Gecenin sonuna yolculuk / Yapı Kredi Yayınları

Kitaplar

 • Paylaş
Şuan 2. Kez okuyorum. Nazan bekiroğlunun la sonsuzluk hecesi kitabını herkese öneririm. Tarifsiz güzellikte söz sanatları içeriyor, anlatım da bir o kadar güzel
 • Paylaş
Ellizabeth Kostova : Tarihçi.
Gerilim ve tarih alanında ki bu kitap Drakulanın Osmanlı tarihine dayanan köklerini konu alarak gerçekten esrarengiz ve alıp götüren bir eser olmuş.
Sinan Yağmur : Aşkın yedi hali.
Henüz okuyorum bitmesine çok az kaldı. Gerçek aşkın ne olduğunu anlatan çok güzel bir eser.

 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

151 Görüntülenme12 Takipçi8 Yanıt