Bilmek istediğin her şeye ulaş

Keşkelerimizi nasıl bertaraf ederiz? Yani olmuş bitmiş ve düşünmek istemiyor bazen insan. Bunun için ne yapmalı?

Daha nesnel düşünmeye alışmakla mümkün. Keşkeyle hiçbir şeyin çözülmediğini idrak etmesi gerekir insanın. Kendinizi bir süre zorlayarak, keşke diyeceğiniz olayın sonuçlarını değerlendirmeli ve ileriye yönelik bu sonuçlarla nasıl baş edeceğinizi düşünmelisiniz. Bir süre sonra insan otomatiğe bağlıyor ve keşkeyle vakit, enerji harcayacağına anı değerlendirip ileriyi planlamaya başlıyor.
  • Paylaş
Kabule geçmeli. Hayatta zamanı geri almak gibi bir yeteneğimiz hiçbir zaman olmayacak. Bu nedenle kurduğumuz her türlü şikayet, pişmanlık belirten cümleler kendimize zarar vermekten öteye geçemiyor ve bir şeyi de değiştirmiyor. Bir parazitin hücreleri kemirmesi gibi. Olanı olduğu gibi kabul ettiğimizde ise önceki kadar sık düşünmeyip farklı alanlara odaklanabiliyoruz. Hayatı deneyimleyerek öğreniriz.
  • Paylaş
Hayatta karsına çıkan her durumda karar vermeden önce ya pişman olurum ilerde, keşke derim ya da deneyip başarılı da oldum veya başarısız oldum diye bilirsin. Ama bu başarısızlık kötü bir şey değil tam aksine sana tecrübe katan, seni olgunlaştıran bir durumdur. Yani yukarıda bahsettiğim durumlardan en mantıklı olanı deneyip sonuçlarını görmektir. :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

237 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt