Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kılcal damar çatlaması nasıl tedavi edilir?

Kılcal DamarKılcal Damar
Kılcal damar tedavisinde çeşitli lazer tedavisi uygulanır. Bilhassa lazer tedavisi yüzde ve bacakta oluşan ince kılcal damarlarda başarı ile uygulanabilen bir metottur. 20 yılı aşkın süredir kullanılan bu yöntemin temeli, lazerin deriye gönderilerek kılcal damar içerisindeki alyuvarlar tarafından emilmesi esnasında uygulanır. Alyuvarların içindeki hemoglobin maddesinin lazeri emmesi ile damar içinde yüksek ısı meydana gelir. Bu da damarda büzüşmelerin kaybolma etkisini ortaya çıkartır. Çok yaygın olduğu durumlarda kılcal damar çatlamalarının genellikle iki ilke dört seans yeterlidir. Lazer, sağlıklı olan her insanda kılcal damar tedavisi için başarılı bir yöntem olmasına rağmen herkes için kullanılabilir olduğunu söyleyemeyiz.
Lazer kullanması sakıncalı olanlar:
  • Kan pıhtılaşma sorunu olanlar
  • Kan sulandırıcı ilaç kullanması gerekenler
  • Tromboemboli öyküsü bulunanlar
  • Antifosfolipid sendromu olanlar
  • Lazere hassasiyeti bulunanlar
  • Işık duyarlılığına sebep olan tedavi uygulananlar


Tedavide Yardımcı Unsurlar
Sadece kılcal damar tedavisi değil, artık günümüzdeki birçok hastalığın tedavisinde öncelikle bitkisel kürlere öncelik verilmeye başlandı. Tabii olarak kılcal damar tedavisinde de başarılı bulduğumuz şifalı bitkiler yer almaktadır. Bunlardan en çok bilineni kırışıklık kremlerinde de kullanılan damar büzücü etkiye sahip “at kestanesi”dir.

At kestanesi gerek losyonu, gerek yağı gerekse de çayı ile çoğu hastalık için problemsiz bir çözümdür.

Son zamanlarda birçok bitki bilimci tarafından önerilen at kestanesinin kabuğunu soyarak rendeleyin ve cam kavanoza koyun. Üzerine taşacak miktarda zeytinyağı ile kapatarak 20 gün kadar bekletiniz. Her sabah cildinize kullanacağınız bu ürün sizim kılcal damarlarınızın çoğalmasını önleyecektir.

At kestanesi yağı ve losyonunu, vücudunuzun ihtiyaç duyduğunu hissettiğiniz her alanında kullanabilirsiniz. Göz çevresi kırışıklıkları, gevşeyen boyun derisi gibi hassas alanlarda da başarı ile kullanabilirsiniz. Muntazam olarak kullanım ise deri çatlakları ve varisler için de faydalı olacaktır.

At kestanesi losyonu da başlı başına şifa küpüdür. Bilhassa ödem ve eklem ağrılarına karşı birebirdir. Bu konularda başarı sağlayan bir metottur. At kestanesi ayrıca derideki büyümüş gözenekleri kapatır.
  • Paylaş
Arkadaşımız soruyu çok güzel yanıtlamakla beraber bir tecrübemi paylaşmak istedim. Bu çatlama genelde burnun üzerinde çıkar. Buna da bir darbe veya güneşe aşırı maruz kalmak yol açabilir. Tedavisi için ipl yaptırdım doktorun telkiniyle ancak işse yaramadı. Yani doktorunun ne derse desin ipl yaptırmayın, geçirmiyor. Tek çaresi ise 2 seanslık bir lazer tedavisi. Aynı ücrete geliyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1425 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt